Kulaklık mikrofon hassasiyeti

eralp39

Kilopat
Daha fazla  
Bir sorum olacak mikrofondaki;
Hassaslık (Mikrofon,dB) -43 dB ( +/-3 dB)
Ne anlama geliyor 43 iyi bir değer mi?
Bir de laptopta ses kartı değiştirmek mümkün mü merak ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gel vatandaş gel 1 soru alana 1 soru bedava! :)
Mikrofon hassaslığı bence iyi derecede (Arctis 3 kullanıyorum ve -48 dB)
Laptopta ses kartı bildiğim kadarıyla değiştirmek mümkün değil fakat dışarıdan USB ses kartı alarak ses kartını değiştirebilirsin.

Teşekkür ederim cavabın için , şeyi sormayı unutmuşum bu -43dbnin yüksek olması mı daha iyi düşük olması mı?:D
Ekstra soru olmazsa olmaz:LOL:: Usb ses kartı benim gördüklerim hep 10 15tl'lik dandik olanlar onlardan pek bir umudum yok açıkçası kaliteli bi usb ses kartı tavsiye edebilir misiniz?

1. sorun için:
Sensitivity ( Hassasiyet )

Hassasiyet bir mikrofonda sabit yükseklikte uygulanan referans frekansının (1 kHz ) mikrofon çıkışındaki ölçümünü dB SPL cinsinden verir. Bu oran ne kadar 0 dB”e yaklaşır yani yukselirse mikrofonun çıkış seviyesi de o kadar yüksek olur ve detaylı sinyal almasına neden olur. çünkü aynı oranda dinamik aralığı da genişler.

2. sorun için ise bir bilgim maalesef yok :)

mikrofonda ses seviyesi ve bas olur. ben mesela anakartin ses kartinda mikrofonun seviyesi %80 bas +20 kullaniyorum. birde usb ses karti var onda mikrofon seviyesi %50 bas 0 cihaza gore degisir en iyi ayari sen bulursun ancak. ses karti degismez bide usb ses karti alman gerekir. anakartin ses karti kotu ise iyi bir usb ses karti 2 kati performans verebilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı