Çözüldü Kulaklık/mikrofon takınca bilgisayar resetleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kaku

Femtopat
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayara kulaklık veya mikrofon takınca donuyor ve resetleniyor veya direkt olarak resetleniyor veya ekran siyah oluyor geriye gelmiyor ben resetliyorum bu seferde. Daha önce G230 kullanıyordum bir sorun çıkmıyordu, kulaklığımı değiştirdim HyperX Earbuds aldım tek girişli olduğu için çoklayıcı ve uzatma kablosu kullanıyorum ancak farklı bir mikrofon da denediğim zaman yine aynı sorunla karşılaştım. Ne yapmam gerektiği hakkında bir fikrim yok, yardımlarınızı bekliyor, teşekkür ediyorum.
İşletim sistemi: Windows 8.1.
Edit: Bilgisayar masaüstü , anakart modeli B150M

Son düzenleme:
Çözüm
Aynı modeli arattığımda MSI B150 GAMING M3 modeli ile karşılaşıyorum, doğru mu? Doğru ise bu linkin "BIOS" bölümünden BIOS'unu ve "Driver" bölümünden işletim sistemini seçerek, "On-Board Audio Drivers" bölümüne tıklayıp sürücüyü indir ve güncelle.
Bilgisayarınız dizüstü mü, masaüstü mü?
Dizüstü ise modelini, masaüstü ise anakartını söyle.

Düzenleme: Çoklayıcı ve uzatma kablosundan olabilir, çoklayıcıyı ve uzatma kablosunu kasaya mı takıyorsunuz yoksa anakarta mı?

Aynı modeli arattığımda MSI B150 GAMING M3 modeli ile karşılaşıyorum, doğru mu? Doğru ise bu linkin "BIOS" bölümünden BIOS'unu ve "Driver" bölümünden işletim sistemini seçerek, "On-Board Audio Drivers" bölümüne tıklayıp sürücüyü indir ve güncelle.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı