Kulaklık mikrofonundan ses gitmiyor

CryDex

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yaklaşık 2-3 gündür Discord'a falan girip arkadaşlarımla konuşmuyordum, bugün bir gireyim dedim ancak mikrofonumdan ses gitmiyor her şeyi denedim ancak bir sonuca ulaşamadım? Kulaklıktan ses geliyor o taraftan sıkıntı yok. Ancak mikrofondan ses gitmiyor, izinlere falanda baktım hiçbir izin eksikliği de yok. Bir çözümü var mıdır? Yoksa kulaklığı tamamen çöpe mi atayım?

Yaklaşık 2-3 gündür Discord'a falan girip arkadaşlarımla konuşmuyordum, bugün bir gireyim dedim ancak mikrofonumdan ses gitmiyor her şeyi denedim ancak bir sonuca ulaşamadım? Kulaklıktan ses geliyor o taraftan sıkıntı yok. Ancak mikrofondan ses gitmiyor, izinlere falanda baktım hiçbir izin eksikliği de yok. Bir çözümü var mıdır? Yoksa kulaklığı tamamen çöpe mi atayım?
Aynı sorun bende de var hocam ama arkadaşlarımda yok. Hiç bir şekilde sesli iletişimde bulunamıyorum.

Öncelikle mikrofonun çalıştığından emin olmalıyız. Windows'un ses ayarlarından mikrofon çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Çalışıyor ise aklıma sadece Discordda ses ayarlarının bozulması geliyor. Discordda ayarlar sekmesine gelin sonrasında "Ses ve Görüntü" sekmesine gelip "Giriş Aygıtı" kısmında mikrofonunuz seçili olduğundan emin olun.

Öncelikle mikrofonun çalıştığından emin olmalıyız. Windows'un ses ayarlarından mikrofon çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Çalışıyor ise aklıma sadece Discord'da ses ayarlarının bozulması geliyor. Discord'da ayarlar sekmesine gelin sonrasında "ses ve görüntü" sekmesine gelip "giriş aygıtı" kısmında mikrofonunuz seçili olduğundan emin olun.

Kontrolleri sağladım ancak mikrofon çalışmıyor, yani açıkçası yaklaşık 2 gün önce çalışıyordu. Bir anda nasıl bozulduğunu bile anlamadım. 😀

s.a bende artıc 5 var bır kac gundur ses guzel gıdıyordu kızım pc oturdu ne olduysa o gun aksam ses gıtmıyor karsı tarafa cok az gıdıyor duyulmıcak kadar ne yaptıysam bulamadm sorunu format atıcam kım ugrascak bır daha drıver uygulamaları ındırmekle :d

Sanırsam kulaklıklarımızın mikrofonları bozuldu.
hepımızı bırden mı :d bende ses var ama cok az duyuluyor

Son düzenleme:
s.a bende artıc 5 var bır kac gundur ses guzel gıdıyordu kızım pc oturdu ne olduysa o gun aksam ses gıtmıyor karsı tarafa cok az gıdıyor duyulmıcak kadar ne yaptıysam bulamadm sorunu format atıcam kım ugrascak bır daha drıver uygulamaları ındırmekle :d

hepımızı bırden mı :d bende ses var ama cok az duyuluyor
Hepimiz dediğin 3 kişi abi 😄

Hepimiz dediğin 3 kişi abi 😄
Sende yine ses gidiyormuş en azından, bende o da yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı