Kulaklık ve Hoparlörü Aynı Anda Nasıl Çalıştırabilirim?

Hocam, coklayici kullansanız olmaz mı? 1 to 2.

Evet öyle bir çözümü olduğunu biliyorum. Ancak sonuçta iki tane ses girişi var arkada ve önde olmak üzere. Bunların aynı anda çalışmasını sağlayamıyor muyuz hiçbir şekilde? Yani önceden çalıştığını görmesem çoklayıcı olmadan olmuyor derim de çalıştığını da gördüm şaşırtıcı yani 😀

Evet öyle bir çözümü olduğunu biliyorum. Ancak sonuçta iki tane ses girişi var arkada ve önde olmak üzere bunların aynı anda çalışmasını sağlayamıyor muyuz hiçbir şekilde yani önceden çalıştığını görmesem çoklayıcı olmadan olmuyor derim de çalıştığını da gördüm şaşırtıcı yani 😀
Belki yanlışlık olmuştur. Bende de ayni durum oldu. Jakı tam takmayinca ikisinden de ses geliyor. Tabi ki de bu sağlam değil.

Hocam, coklayici kullansanız olmaz mı ? 1 to 2.
Çoklayıcı sesi kopyalar.
Evet hocam orada zaten ancak dediğim gibi orada hoparlör ve Realtek HD Audio 2ND Output var hoparlörü seçtiğim zaman hoparlöre ses geliyor kulaklıktan kesiliyor. Diğerini seçtiğimde ise hoparlörden gidiyor kulaklığa geliyor. Yani ikisi aynı anda çalmıyor hiçbir şekilde. Önceden şans eseri kulaklığı taktığım zaman ikisi aynı anda çalışıyordu anlam veremiyorum ne değişti acaba.
1589928921621.png

Bu şekilde ayarlı iken sorun olmamalı.
ayrıca şöyle bir program var : link

Çoklayıcı sesi kopyalar.

Eki Görüntüle 568035
Bu şekilde ayarlı iken sorun olmamalı.
ayrıca şöyle bir program var : link
Hocam aslında benim bahsettiğim tam olarak bu değildi. Sanırım ben sizin sesi kopyalar dediğiniz olayı söylüyordum yani önceden öyle oluyordu. Kulaklık da hoparlör de aynı sesi çalıyordu ne açık olursa olsun. Ancak teşekkür ederim bu yöntem de problemimi çözecektir. Hatta böylesi daha kullanışlı olabilir.

Hocam aslında benim bahsettiğim tam olarak bu değildi. Sanırım ben sizin sesi kopyalar dediğiniz olayı söylüyordum yani önceden öyle oluyordu. Kulaklık da hoparlör de aynı sesi çalıyordu ne açık olursa olsun. Ancak teşekkür ederim bu yöntem de problemimi çözecektir. Hatta böylesi daha kullanışlı olabilir.
Ben iki farklı cihazdan iki farklı ses olarak algıladım kusura bakma :D
eskiden bir program kullanıyordum, hoparlörden abim müzik dinliyordu ben kulaklıkta oyun oynuyordum :) programı hatırlamıyorum tabi kaç sene oldu... Ama işlev attığım program ile aynı idi.

Belki bu olmuştur
Belki yanlışlık olmuştur. Bende de ayni durum oldu. Jakı tam takmayinca ikisinden de ses geliyor. Tabi ki de bu sağlam değil.
Hocam şimdi düşününce kasanın jak girişleri temassızlık yapıyordu. Kulaklık kablosunu ittirmem gerekiyordu takarken bi süre sonra da tamamen gitmişti zaten. Söküp onu düzelttikten sonra girişler düzeldi ancak aynı anda çalmamaya başladı. Sanırım sizdeki gibi yanlışlıktan dolayı öyle oluyordu 😀 İlginiz için teşekkür ederim.
Ben iki farklı cihazdan iki farklı ses olarak algıladım kusura bakma :D
eskiden bir program kullanıyordum, hoparlörden abim müzik dinliyordu ben kulaklıkta oyun oynuyordum :) programı hatırlamıyorum tabi kaç sene oldu... Ama işlev attığım program ile aynı idi.
Hocam zaten şimdi anladığım kadarıyla hatalı bir şekilde öyle oluyormuş 😀 Sizin söylediğiniz yöntem daha sağlıklı oldu teşekkür ederim.

Hocam şimdi düşününce kasanın jak girişleri temassızlık yapıyordu. Kulaklık kablosunu ittirmem gerekiyordu takarken bi süre sonra da tamamen gitmişti zaten. Söküp onu düzelttikten sonra girişler düzeldi ancak aynı anda çalmamaya başladı. Sanırım sizdeki gibi yanlışlıktan dolayı öyle oluyordu 😀 İlginiz için teşekkür ederim.
Asıl ben teşekkür ederim sizin gibi kibar insanları görmek sevindirici. Sizi takibe alacağım. Sizde beni alabilirsiniz.

Ben kulaklığı ve hoparlör sistemini kasanın arkasına takarak kullanıyorum ve Realtek üzerinden yaptığım aşağıdaki ayarlar sayesinde aynı anda hem kulaklıktan hem de hoparlörlerden ses alabiliyorum. Kulaklığı kasanın önüne takınca ses kalitesi düşüyor. Özellikle mikrofondaki kalite düşüklüğü daha belirgin.
Ekran Görüntüsü (80).png

Ekran Görüntüsü (81).png

Ekran Görüntüsü (82).png

Ekran Görüntüsü (83).png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı