Kulaklık ve şarj kablosu yangın çıkarıyordu

Merhaba. Bugün yetkili servise gittiğimde "durumun yan sanayi kablo kullanılmasından ötürü oluştuğunu" söyleyip 3000 TL gibi komik bir fiyat çıkardılar. İşin komik tarafı adaptöre değil kabloya bahane bulmalarıydı. Kulaklığın sıfırı 1400, sadece kutusu 1200 TL dediler. İncelemeyi yapan şahısla konuşamadığım için teklifi direkt reddettim. Bunun üzerine kutunun çalışıp çalışmadığını denemek için farklı bir kabloyla şarj etmeyi denedim, tüm fonksiyonları çalışıyordu. Type-C kablonun ucu yamulduğu için atık hale gelmiş ancak kulaklığın kutusunda kozmetik hasar dışında bir hasar gözlemleyemedim. Sokette herhangi bir yamulma söz konusu değil, sadece eriyen kablonun silikonu kutunun soketinin ucuna azıcık bulaşmış. Ne kadar tehlikeli olduğunu bilemiyorum ancak şimdilik sağlam bir adaptör ve kablo alıp kulaklığı kullanmaya devam edeceğim gibi gözüküyor. Sizce kesinlikle riske atmayıp yeni kutu almamı gerektirecek kadar önemli bir durum mevcut mu?

Yetkili servise geri dönüt veremedim ancak her ne kadar umursamayacaklarını düşünsem de mail aracılığı ile Samsung'a durumu anlatmayı deneyeceğim. Böylesine ciddi bir durumu hiç sayıp olaya sadece para gözüyle bakmaları ise daha da garip.

Çalışıyorsa sıkıntı yok. Orijinal kablo ve adaptör, mümkünse akım korumalı priz kullanmayı unutma.

Yeni konular

Geri
Yukarı