Kulaklıkta Anakart Ne Kadar Önemli?

Meetri

Hectopat
Daha fazla  
Çok fazla müzik dinleyen ve film izleyen birisi olduğum için Cloud 2 yerine Cloud Alpha almaya karar verdim. Fakat anladığım kadarıyla Cloud Alpha'da ses kartı yok. ASRock B450M-HDV r4.0 anakarta sahibim ekstradan ses kartı alınır mı? Yoksa bu anakart ile bu kulaklıktan güzel bir performans alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses kartı bence biraz fantastik.Film müzik için fazlasıyla yeter bence.Ses işlemiceksin yani.Alıyosanda gidip usb ses kartı alma creative soundblaster ses kartlarından alırsan tabiki fark edicektir ama fiyatına değmez bence.

Çıtayı yükseltmeye gerek yok, alacağın kulaklıkla iyi bir ikili olacaklar. Ama dersen ki illa tam performans almak istiyorum, o zaman ses kartı almak gerek.

Anakarttan ziyade ses yongasının önemi var sanırım. Logitech G230'u Asus Prime B350M-A ile kullanırken ses konusunda sıkıntı çekmedim. Şu an Asus TUF B450-Pro Gaming kullanmaktayım ve kulaklığın sesini kısmaya başladım. Ciddi derecede ses yoğunluğu ve artışı meydana geldi.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Cloud Alpha alıp daha sonradan duruma göre ses kartı alacağı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı