Kulaklıktan cızırtı sesi geliyor

Braunxx

Kilopat
Daha fazla  
Konu biraz karışık ama anlatmaya çalışacağım. Yaklaşık 2 ay önce bilgisayar parçalarımı teker teker değiştirdim. Sizin anlayacağınız upgrade ettim.
1-2 haftadır kulaklığımdan arada sırada "pıt pıt" sesi gelmeye başladı. Çok aldırış etmedim devam ettim. Fakat daha sonra Youtube üzerinden müzik dinlerken veya Twitch üzerinde yayın izlerken seslerin ufak ufak patladığını farkettim. Buna belki statik elektrik sesi gibi birşeyler veya cızırtı bile diyebilirsiniz.

İlk olarak kulaklıkta sorun var sanırım diye garantiye göndermiştim. (Razer Blackshark V2 USB) Fakat daha sonra jak girişli telefon kulaklığımdan denedim ve aynı sorunun devam ettiğini farkettim. Sanki ses mekanik bir patlama yaşıyor ara sıra.
İnternette çok fazla araştırma yaptım. Ama konu ile ilgili çok farklı çözüm üretenler var. Ama sorunun net bir çözümünü bulamadım.

Sorun anakart veya kasa üzerinde elektrik kaçağı olmasından kaynaklanabilir mi?
Bilgisayarın yan kapağını açtığımda anakartı kasaya monte edilmesini sağlayan vidalardan elektrik geliyor.(Kontrol kalemi yanıyor) 1-2 haftadır sorunu çözmeye çalısıyorum kafayı yiyeceğim.

Konu ile ilgili bilgili arkadaşların fikrini almak istiyorum.

Razer synapse ve sürücüsünü silip tekrar yüklemiştim. Yine sorun devam ediyordu.
Jak girişli telefon kulaklığında da sorun vardı. Biri ses kartli diğeri analog. Sürücü sorunu değil gibi duruyor. Ama bilemiyorum
Sürücü dediğim driver değil. Kulaklığın hoparlörleri olan sürücü.

Sürücü dediğim driver değil. Kulaklığın hoparlörleri olan sürücü.
2 tane kulaklık aynı anda bozulmuş olmamali.

Önemli Dipnot:

Bunu belirtmeyi unutmuşum. Jakli kulaklığı taktığımda sağ kulağım karıncalanıyor ara ara. Galiba akım veya elektrik geliyor. Sorunu bir çözemedim

Son düzenleme:
Benzer bir sorunla karşı karşıyayım benimki biraz daha az düzeyde ve 7.1 açınca düzeliyor ama 7.1 açınca VoiceMeeter kullanamıyorum bu da gitarım için sıkıntı yaratıyor soruna çözüm bulabildiniz mi? Razer BlackShark V2 X bendeki de.

2 tane kulaklık aynı anda bozulmuş olmamali.

Önemli dipnot:

Bunu belirtmeyi unutmuşum. Jakli kulaklığı taktığımda sağ kulağım karıncalanıyor ara ara. Galiba akım veya elektrik geliyor. Sorunu bir çözemedim.

Benzer bir sorunla karşı karşıyayım benimki biraz daha az düzeyde ve 7.1 açınca düzeliyor ama 7.1 açınca VoiceMeeter kullanamıyorum bu da gitarım için sıkıntı yaratıyor soruna çözüm bulabildiniz mi? Razer BlackShark V2 X bendeki de.
hocam tam emin değilim ama galiba sorun priz ile alakalı. Yeni priz alıp deneyeceğim

Geri
Yukarı