Kule Soğutucunun Anakart'a zararı olur mu?

Biraz konu eski ama yine de bilgi paylaşmak istedim. Daha önce Asus anakart kullanıyordum tam modelini hatırlamıyorum. Bilgisayarım açılmamaya başladı. Parçaları deneme yaptıktan sonra anakarttan olduğunu düşündüm ve servise gönderim yaptım. Servis test yaptı ve çalışıyor diye geri gönderdiler. Bende takıyorum yine çalışmıyordu ve tekrar servise gönderdim. Onlarda çalışıyor dediler geri gönderdiler ve taktım yine açılmıyor bilgisayar. Sonra aklıma serviste normal fan ile denediklerini düşündüm ve orijinal fanını taktım çalıştı. Servise gönderim yapıp durumu izah ettim. İnceleme yaptıktan sonra anakart üzerinde kılcal çatlaklar olduğunu söylediler ve ücret iadesi yaptılar. Tam da 3.senesindeydi ve garanti kapsamında zararlı çıkmadım. Sonra üzerine para ekleyip Asrock Fatal1Ty pro amd işlemcili anakart aldım ve Kule tipi fanı kullanmaya başladım. Yine bilgisayarda açılmama sorunu ile karşılaşmaya başladım maalesef ve şu an amd phenom orijinal fan ile kullanıyorum ve bilgisayarım sorunsuz çalışıyor. Sanırım bu anakartımda da sorunlar oluştu ve garantisi olmadığı için maalesef servise gönderemiyorum :) şu sıralar sıvı soğutmayı araştırıyorum. Birkaç sene içerisinde yenileme yapacağım. Benim iki anakartımda da uzun vadede sorun oluşturdu. İkinci anakartım çok daha uzun süredir kullanıyorum. Belki de ömrü doluyordur. Belki faydası olur diye paylaşmak istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı