Çözüldü Kule tipi işlemci soğutucusunun işlemciye temas eden kısmı kararmış

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ersin Zor

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar cuma günü Artics MX-4 termal macununu sipariş ettim. Hatta sosyal de konu açmıştım "50 TL bütçe ile en iyi termal macun nedir?" Diye. Cumartesi termal macun geldi. Eski termal macununu temizlerken kule tipi fanın işlemciye temas eden kısım çok az değil çok da fazla olmayacak şekilde kararmıştı. Ben yine de sürdüm MX-4 termal macununu ancak işlemci eskisinden de fazla sıcaklık vermeye başladı. Orası karardığı için mi fazla ısınmaya başladı işlemci anlamadım. Size sormak istedim.

Bakırsa kararması normal. Benim de sıvı soğutucumun bakır bloğu kararmıştı.

O zaman sıcaklığa etkisi olmaz.
Termal macunu fazla sürmüş olma ihtimalin var mı? Ayrıca bakır kararır hatta benim 5 yıllık soğutucum komple paslanmıştı ama pek etki etmiyor soğutmaya.

Olabilir. Birazdan çıkarıp tekrar sürüp bakacağım.

Peki bu kararmayı nasıl giderebilirim?

Bakır oksitlendiği için silerek gitmez. Zımparalanması gerekir ama bu da ürünün niteliğini ve işlemciye temas etme yeteneğini bozar.

Ürün yeniyse ve garantisi varsa, satın aldığınız yere ya da üreticisine başvurun.

Ben, sıvı soğutucuyu aldıktan 1.5 sene sonra kararma yaşamıştım. Değişimi yapıldı sıvı soğutucunun ama yeni üründe de kararma oldu. Şu an sorunsuz çalışıyor ama. Bazen termal macunun etkileri de olabiliyor.

Geri
Yukarı