Kule tipi soğutucu önerisi

Önerilen soğutucuların hepsi aynı tek farkı ışıklı olması 155mm kasayada sığacağını düşünüyorum fanları zaten kendin takıyorsun radyatörün üstüne RAM'in üstüne gelme bir durum olacağını pek sanmıyorum zaten soket yükseltme bacaklarıyla beraber geliyor ürün öyle bir durumla karşılaşırsanda RAM'in üstüne gelen fanı egzoz fanının olduğu pozisyona takıp kullanabilirsinki böyle bir şey olacağını pek sanmıyorum.
Ürün hakkında daha fazla bilgiyi bu videoda bulabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam çift kule derken anlamadım sizi çift fanlı mı demek istediniz? Kasamın içi tam olarak böyle RAM'lerin üzerine veya başka yere gelir mi sığar mı tam olarak kuşku düşürdünüz içime şu an.

Tam olarak çift fanlı demek doğru olmaz ama evet bu durum için öyle demek istedim. RAM'lerin üzerine gelir ve gelecektir. Kendim peerles assasin kullanıyorum ve dışarıda bulunan fan RAM'lerin üzerine geliyor. Sizin RAM'ler yüksek profilli RAM'ler (51mm) fan zaten 120mm ikisini toplayınca ak koyun kara koyun çıkıyor ortaya zaten.

Önerilen soğutucuların hepsi aynı tek farkı ışıklı olması 155mm kasayada sığacağını düşünüyorum fanları zaten kendin takıyorsun radyatörün üstüne RAM'in üstüne gelme bir durum olacağını pek sanmıyorum zaten soket yükseltme bacaklarıyla beraber geliyor ürün öyle bir durumla karşılaşırsanda RAM'in üstüne gelen fanı egzoz fanının olduğu pozisyona takıp kullanabilirsinki böyle bir şey olacağını pek sanmıyorum.
Ürün hakkında daha fazla bilgiyi bu videoda bulabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İlginiz için teşekkür ederim hocam, inceleyeceğim.

Anakartı çıkarmadan montaj yapacaksan radyatörü takmadan önce CPU pin çoklayıcıyı önce takarsan fanları radyatöre taktığında fan kablolarını çoklayıcıya daha kolay takarsın diğer türlü kasan küçük olduğu için CPU fan çoklayıcıyı CPU fan pinine takarken elin ulaşmayabilir.

Anakartı çıkarmadan montaj yapacaksan radyatörü takmadan önce CPU pin çoklayıcıyı önce takarsan fanları radyatöre taktığında fan kablolarını çoklayıcıya daha kolay takarsın diğer türlü kasan küçük olduğu için CPU fan çoklayıcıyı CPU fan pinine takarken elin ulaşmayabilir.
Hocam, videoyu inceledim ve kendi sitesinden de kontrol sağladığımda 155mm yüksekliğinde olduğunu gördüm. Gerçekten fiyatı da uygun, rengi siyah olması görünüş açısından iyi. Umarım RAM'lerin üzerine gelmez. Almaya karar verdim.

Önerilen soğutucuların hepsi aynı tek farkı ışıklı olması.

Önerilen tüm soğutucular aynı değil. Mesela Phantom spiritte fazladan 1 adet ısı borusu var PA120SE ye göre.

Radyatörün üstüne RAM'in üstüne gelme bir durum olacağını pek sanmıyorum.

Oluyor, metal blok değil fan RAM'lerin üzerine geliyor. Attığın videoda adam RAM'in üstüne takılacak fanı arkaya takmış.

@rotindaa21 ne durumdasınız?

Son düzenleme:
Önerilen tüm soğutucular aynı değil. Mesela Phantom spiritte fazladan 1 adet ısı borusu var PA120SE ye göre.

Oluyor, metal blok değil fan RAM'lerin üzerine geliyor. Attığın videoda adam RAM'in üstüne takılacak fanı arkaya takmış.

@rotindaa21 ne durumdasınız?
Hocam, ürün geldi ancak söylediğiniz gibi, RAM'lerin üzerine geliyor. İade ettim. RAM'lerin ışıklarını kapatmak istemiyorum. Ya RAM'lerin üzerine gelmeyecek iyi bir soğutucu bulacağım, ya da sıvı soğutma destekli bir kasa alıp sıvı soğutma çözümü kullanacağım.

Geri
Yukarı