Kule tipi soğutucu oturmuyor

Heolex

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 7 5800x 32 GB DDR4 3200 Mhz Ram Rx 7600 B450M Dragon Anakart Frisby FC-9320G 600W 80+ Dahili Psu`lu USB 3.0 4 x RGB FAN Midi Tower Gaming (Oyuncu) Kasa
İşlemcinin tam üstüne getirdiğimde bile bakır yerine termal macun gelmiyor, nasıl halledebilirim?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    128,3 KB · Görüntüleme: 66
Bakır yerine termal macun gelmiyor derken hocam nasıl yani? Soğutucuyu takma işlemini nasıl yaptığınızı anlatır mısınız?

Konu sahibinin işlemcisi r7 5800x anakartını bulamadım. Konu açıpta 1 saat cevap vermeyenlere gıcık oluyorum.

Yani normal am4 bir anakart kullanıyor.

1 saattir arîyorum soğutucuyu bulamadım.

Son düzenleme:
Konu sahibinin işlemcisi R7 5800X anakartını bulamadım. Konu açıpta 1 saat cevap vermeyenlere gıcık oluyorum.

Yani normal AM4 bir anakart kullanıyor.

1 saattir arîyorum soğutucuyu bulamadım.

Kusura bakmayın Dark X125 soğutucu markası.

Soğutucu 2. el mi aldınız?

Hayır sıfır.

Bakır yerine termal macun gelmiyor derken hocam nasıl yani? Soğutucuyu takma işlemini nasıl yaptığınızı anlatır mısınız?

Bakır olan kısmı termal macun sürülü işlemcinin üstüne oturtuyorum ama işlemciye termal macun temas etmiyor.

Kusura bakmayın Dark X125 soğutucu markası.

Hayır sıfır.

Bakır olan kısmı termal macun sürülü işlemcinin üstüne oturtuyorum ama işlemciye termal macun temas etmiyor.

Hocam ikisini de bir temizleyin üstlerini. İşlemciye termal macun sürerseniz daha iyi olur. Önerim "X" şeklinde sürmeniz.

Hocam ikisini de bir temizleyin üstlerini. İşlemciye termal macun sürerseniz daha iyi olur. Önerim "X" şeklinde sürmeniz.

Teşekkür ederim iade edeceğim gibi duruyor.

Geri
Yukarı