Kule tipi soğutucunun yanında gelen termal macun kullanılır mı?

• Konuyu başlatan EOS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 289

EOS

Centipat
Daha fazla  
Soğutucum Xigmatek.
Bu soğutucunun içinden çıkan temal macunu işlemci ve ekran kartına sürebilir miyim sağlıklı olur mu?

İşlemcin oyunlarda 85i ağır yük altında 92-95i aşıyorsa sür, 2W/m-k değerinde termal macun gönderiyorlar genelde.

Gerçi yeni soğutucu almışsın sıcaklık değerleri değişecektir, o zaman başka termal macunun yoksa daha kaliteli bunu sür gitsin.

İşlemcin oyunlarda 85i ağır yük altında 92-95i aşıyorsa sür, 2W/m-k değerinde termal macun gönderiyorlar genelde.

Gerçi yeni soğutucu almışsın sıcaklık değerleri değişecektir, o zaman başka termal macunun yoksa daha kaliteli bunu sür gitsin.

Bu soğutucu vardı zaten yeni almadım kutusunda yeni fark ettim.

Ekran kartına sürsem bir şey olur mu?

Şimdi ekran kartının kendi termali daha kaliteli olabilir keza işlemcinin de, ısınma problemleri yaşamıyorsan el atmana gerek yok, bir de işlemcide fanı kaldırırsın sürersin ekran kartında vida sök-tak daha bir uğraş gerektiriyor. Kısacası sakin ol termal adam.

Sıcaklıkta sorun yok ama bilgisayar geç açılıyor ondan değiştirmeyi düşünüyorum.

Gene geç açılır merak etme, SSD var ve 20 30sn civarı sürebiliyorsa normal sayabilirsin HDD var ve 2 5dk sürüyorsa SSD'ye geçebilirsin.

Anakarttan Fastboot gibi özellikler kapalıysa açabilirsin. Bilgisayarı kapatmak yerine hazırda bekleti de kullanabilirsin.

Gene geç açılır merak etme, SSD var ve 20 30sn civarı sürebiliyorsa normal sayabilirsin HDD var ve 2 5dk sürüyorsa SSD'ye geçebilirsin.

Anakarttan Fastboot gibi özellikler kapalıysa açabilirsin. Bilgisayarı kapatmak yerine hazırda bekleti de kullanabilirsin.

SSD kullanıyorum önceden 20 30 saniyede açılıyordu şimdi 2 dakika.

BIOS'tan Fastboot aç, boot edilme sırasında en başa SSD koy, açılma yazının çıkma süresi var 3sn yeterli oluyor daha fazlaysa azalt, Görev Yöneticisi'nden başlangıçta gereksiz şeyleri kapat.

Geri
Yukarı