Kullandığınız aracın iyi ve kötü yanları nedir?

BMW E39 5.30İ (2002 Model)

Artıları:
Geniş arka koltuk,
Yol tutuşu,
Arıza oranı,
Kontrol edilebilirliği,
F a r l a R,
Motoru.

Eksileri:
Yakıt tüketimi bir tık yüksek,
Araç genellikle arıza çıkarmıyor ama çıkarırsa pahalıya patlıyor(Küçük yağ kaçağı, terleme vb. olayları saymıyorum, binicinin bu olayları göze alarak alması lazım zaten. Adı üstünde BMW kardeşim!).

2002 model 5 serisi candır. Hala kullanılabilecek eski BMW araçlarından biri.

2017 Honda FC5.

Gitmiyor falan diyorlar ama baya iyi gidiyor bence 20 yıllık bir motora göre. LPG yok, benzin ile kilometrede 2 liraya yakın yakıyor. Tek sıkıntısı yakıt. Onun dışında araç en yüksek paket olduğu için aşırı dolu ve şikayet ettiğim bir yanı yok.

2017 Honda FC5.

Gitmiyor falan diyorlar ama baya iyi gidiyor bence 20 yıllık bir motora göre. LPG yok, benzin ile kilometrede 2 liraya yakın yakıyor. Tek sıkıntısı yakıt. Onun dışında araç en yüksek paket olduğu için aşırı dolu ve şikayet ettiğim bir yanı yok.
CVT atmosferik Civic`ler harbiden gitmiyor bu arada onun dışında donanımı çok çok iyi baya dolu araç yalıtım ve işçilik vasat. Bir de o C sütünü ve kaput sorunu bunlar olmasa alacağımız araçtı kendisi. Tipi falan çok sportif ve şık.

CVT atmosferik Civic`ler harbiden gitmiyor bu arada onun dışında donanımı çok çok iyi baya dolu araç yalıtım ve işçilik vasat. Bir de o C sütünü ve kaput sorunu bunlar olmasa alacağımız araçtı kendisi. Tipi falan çok sportif ve şık.
C sütunu mevzusunu çok araştırdım, altındaki yüksek dayanıklı çeliğin baskısına dayanamayıp göçüyor, yani aracın sağlamlığından kaynaklı. 2017 nisan sonrası çıkan araçlar da Top Safety Pick araçlar, avrupanın en güvenilir C Sedan aracı bile denilebilir :). Araç kaza esnasında ön kısımdaki enerjiyi çok iyi soğuruyor, Small Overlap testlerinde de bu sebepten ötürü çoğu C ve D segment araca taş çıkartıyor :).

Ayrıca CVT ayağı alışana, kullanmasını bilene gayet seri ve güzel bir şanzıman.

Hocam 2 tane araç varda sıkıntısı spor olan arabam halıda biraz yavaş gidiyor ama Range Rover sağ olsun o sıkıntımı biraz gideriyor. Allah bütün isteyenlere versin.

Konu sahibi sadece arabasını yazmak için konu açmış, üstüne konu başlığıyla alakasız mesaj yazmış...

5 aydır arabam yok, sattıktan sonra kafam rahat ama trafik azalmışken arabam şimdi olmalıydı diyorum yine de.

Artıları: İç mekanı genişti, SUV'a göre yol tutuşu iyiydi, kendi sınıfının en konforlu modellerinden biriydi, bagaj hacmi çok yüksekti, yalıtımı iyiydi, yakıt konusunda boş ağırlığı 1.6 ton üstü olan bir arabaya göre az tüketiyordu, iç mekan kaliteliydi, farların aydınlatması iyiydi, kör noktası neredeyse hiç yoktu, cam tavan geceleri ve yağmurlu havalarda romantik anlar yaşatıyordu, oturma pozisyonu rakiplerinin çoğundan daha yüksekti.

Eksileri: Tasarımı bence çirkindi, bulduğumu mecburen aldığım için rengini sevmiyordum, fren mesafesi sınıfında ortalamaydı. Fiyatına ve rakiplerine göre donanımı biraz gerideydi. Şerit takip asistanı, trafik işareti okuma, adaptif cruise, lastik basıncı ve ısısı ölçme gibi donanımları eksikti.

Hocam markayı yazmamışsınız?

Audi A3 2020 model
İyi yanı f/p
kotu yanı dışı cok dar kücük hissetiriyor.
Bmw M3 2019
iyi yanıı drift
kotu yanı cok yakıyor
Fiat egea 2017
iyi yanıı f/p
kotu yanı Mutlimedyası kucuk
Hedef
Audi S7&Bmw M5 Compatition

Geri
Yukarı