Kullandığınız laptoptan memnun musunuz?

justblack

Centipat
Yer
Bakü
Daha fazla  
Merhaba. Hayırlı cumalar.
-Kullandığınız laptoptan memnun musunuz?
-Sizce, diğer modellere göre avantajları ve dezavantajları nelerdir?
-Yeni bir laptop alacak olsanız, hangi özelliklere (mesela, kasa kalitesi, giriş-çıkış portları, ekran renkleri, adaptörü, güç kullanımı, soğutma performansı, yazılım gibi ana donanımdan ziyade özellikler) dikkat edersiniz?
Modeliniz, donanımınızı ve kullanım alanınızı belirterek cevaplarsanız sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
HP 250 G6 i5 7200U. Hayır, memnun değilim. Diğer modellere göre (i3 7020U gibi) daha yüksek seviye işlemcisi var. Yeni bir laptop alacak olsam, işlemcisine, depolama sistemine, ekran kartına ve RAM'e dikkat ederim.

Ana bilgisayar olarak hep masaüstü tercih ettim ama yaklaşık 5 yıl olarak Samsung i5 4.nesil 8 GB RAM ve 1TB HDD'li laptopunu kullandım. Laptoplar masaüstü bilgisayarlar givi her amaç dogrultusunda kullanıldığı zaman ömrünü çok hızlı tuketen cihazlar. Bu yüzden laptop ile ne yaptığınızı iyi bilmeniz lazım. Oyuncu laptoplari yüksek islemci ve ekran kartları sayesinde ayrıca yanlarında gelen yüksek güçte ki soğutma sistemleri ile çoğu işi yapabilir. İşiniz sadece internette gezmek Office dosyaları ile uğraşmak ve küçük video editleri yapmaksa Ultrabook'lar işinizi görecektir.

HP 14S-FP0014NT. R3 3250U APU işlemcisi var. 4 GB RAM bulunduruyor. Diğer modellere göre dezavantajı ise 4 GB RAM ve 128 GB SSD'nin yetersiz olmasıdır. Bulunduğu fiyat aralığındaki çoğu dizüstü bilgisayar APU, bu yüzden ekran kartı konusuna değinmeyeceğim. Yeni bir dizüstü bilgisayar alacak olursam ilk bakacağım donanımlar, işlemci ve ekran kartıdır. RAM ve SSD sonradan eklenebileceği için ikinci plandadır. Cihazdan memnun değilim, en kısa sürede satıp RX 6600 alacağım.

ASUS Vivobook X510U falandi sanirim. Konu guzel olmus, begendim. Olmasi gereken bir konu.

5-6 yil olmustur alali. Ofis laptopu zaten fazla bir sey beklememek lazim. Ekrani kotu TN panel ve 768p, 8 GB RAM is goruyor, i5 7200u islemcisi de is gorur ama ekran karti 930MX sikinti biraz. Her neyse sarj olarak tatmin edici degil bence, sogutma olarak 75 dereceyi gecmedi. Bu arada gecen sene laptop fani bozuldu ve o yuzden o fani degistirme zorunda kaldim. 150 TL'ye mal olmustu.

Su ana kadar isimi gordu, fazla oyun meraklisi degilim. Yeni laptop alsam islemcisine, ekranina ve pil suresine dikkat ederdim. RAM'e arttirilabildigi icin listeye eklemedim.

ASUS TUF GAMING FX506HC-HN011 model cihazı kullanıyorum. Ekran kalitesi, klavye ve malzeme kalitesi çok göz doldurucu. Performansından ödün vermeyen bir cihaz. Dez avantajı ise HDMI portundan 120Hz üzeri vermiyor. Sürümü 2.0b olmasına rağmen. Bu nedenle 144Hz monitörümü 120Hz kullanmak zorunda kalıyorum. Max performansta 95C derece CPU 85C GPU görüyor. Fanları ince olduğu için fan sesi aşırı çok olmasa da hoparlör ile oyun deneyiminde bir süre sonra oyunu kapatınca kulaklarınızın rahatladığını hissediyorsunuz. Ek olarak da 3.5 inc HDD yuvası olmasına rağmen anakart üzerinde bağlanacak soket bulunmuyor. SSD almak zorunda kaldım.

Geri
Yukarı