Steam Kullanıcı adını ve şifresini bulan biri hesaba girebilir mi?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core i5-12400f
Geforce RTX 3060Ti x3
Asus prime B660M-k D4
Twinmos 16Gb Tek Kanal RAM
Twinmos 512GB NVmE m.2 SSD
Cougar Helor 240 Sıvı soğutucu
Cougar 750w 80+ Bronze PSU
Cougar DarkBlader x5 RGB
Arkadaşlar geçen günlerde bir dolandırıcılık olayı yaşadım. Dalgınlığıma geldi kullanıcı adımı ve şifremi girdim. Girerken telefonuzdan onaylayın dedi. Bende telefondan onaylama kısmına girdim ancak bu telefonun onaylama izni yoktur dedi.

Gmail'ime girdim ve guard cihazının değiştirildiğini gördüm. Hemen hesabı kilitledim. Şifreyi falan değiştirdim ve Guard'ı tekrar aktif yaptım. Ancak şöyle bir şüphem var. Şu anda sadece 3 cihazdan giriş yapıldı, telefonum, tarayıcım ve bilgisayarım.

Şifreyi değiştirirken de öncekine benzer bir şifre yazdım öncekine benzer ama kombinasyonu farklı. Bu eleman şu an şifreyi deneyerek hesaba tekrar girebilir mi? Guard hesabı tam olarak koruyor mu emin değilim. Çünkü adam sadece hesap adı ve şifreyle benim Guard'ımı devre dışı bıraktı. Gmail'iminde güvende olduğuna eminim. Yapmam gereken başka güvenlik önlemi var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar geçen günlerde bir dolandırıcılık olayı yaşadım. Dalgınlığıma geldi kullanıcı adımı ve şifremi girdim. Girerken telefonuzdan onaylayın dedi. Bende telefondan onaylama kısmına girdim ancak bu telefonun onaylama izni yoktur dedi.

Gmail'ime girdim ve guard cihazının değiştirildiğini gördüm. Hemen hesabı kilitledim. Şifreyi falan değiştirdim ve Guard'ı tekrar aktif yaptım. Ancak şöyle bir şüphem var. Şu anda sadece 3 cihazdan giriş yapıldı, telefonum, tarayıcım ve bilgisayarım.

Şifreyi değiştirirken de öncekine benzer bir şifre yazdım öncekine benzer ama kombinasyonu farklı. Bu eleman şu an şifreyi deneyerek hesaba tekrar girebilir mi? Guard hesabı tam olarak koruyor mu emin değilim. Çünkü adam sadece hesap adı ve şifreyle benim Guard'ımı devre dışı bıraktı. Gmail'iminde güvende olduğuna eminim. Yapmam gereken başka güvenlik önlemi var mıdır?
Hocam şifrenizi bulsa bile giriş izni vermediği sürece sorun yok diye biliyorum.

tüm oturumları kapatın hesaptan,nolur nolmaz bende yaşadım onun dışında birşey yapamaz
Şifremi değiştirdiğimde aktif olarak bütün hesaplardan çıkış yapmıyor mu? Şifremi değiştirdim ve guard kısmında sadece 3 aygıt var. Bu aygıtla da bana ait zaten.

Onu görmemişim kusuruma bakmayı, o zaman sıkıntı olmaz,zaten guarda kod gelecek mecbur
Ancak nasıl telefonumu iptal ettiğini anlamadım. Onaylamaya girdiğimde yetki yoktu. Herhangi bir onaylama da vermemiştim.

Geri
Yukarı