Kullanılabilir RAM (5.86) ise 6 GB RAM'lik oyun oynanılabilir mi?

furkanihan81

Zeptopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
512 gb ssd
We were here forever ve Raft gibi oyunları oynamak için 6 GB rama ihtiyaç duyuluyor.

Fakat benim laptopum APU olduğundan 8 GB RAM olmasına rağmen kullanılabilir 5.86 görünüyor.

Bu şekilde minimum 6 GB RAM isteyen bir oyunu oynayabilir miyim?

Sistem:
AMD Ryzen 5 5600 h
512 GB SSD.
RTX3060.
8 GB RAM.

Zaten RAM miktarınız 6 GB sadece bir kısmı Windows için ayrılmış veya dahili ekran kartınız kullanmakta yani oynayabilirsiniz.
teşekkür ederim

Zaten RAM miktarınız 6 GB sadece bir kısmı Windows için ayrılmış veya dahili ekran kartınız kullanmakta yani oynayabilirsiniz.
ram 8 gb minimum oyun 6 gb ram istiyor fakat bende 5.86 kullanılabilir buna cevabınız ne olur ?

Benim asıl RAM'im 8 GB fakat APU 2 çektiği için bende kalıyor 5.86 kullanılabilir bu şekilde 6 GB'lık bir oyunu açar mı?

Oynayabilirsiniz hocam benim de öyle RAM miktarım 8 fakat dahili ekran kartıma ayrıldığı için 6,95 gösteriyor isterseniz BIOS üzerinden ıntegrated Graphics seçeneğini kapatarak dahili ekran kartına RAM verme olayını çözebilirsiniz.

Oynayabilirsiniz hocam benim de öyle RAM miktarım 8 fakat dahili ekran kartıma ayrıldığı için 6,95 gösteriyor isterseniz BIOS üzerinden ıntegrated Graphics seçeneğini kapatarak dahili ekran kartına RAM verme olayını çözebilirsiniz.
şimdi 0 bir leptop aldığım için hiç denemedim bilgisayarda oyunlarda ısınma oluyorsa eğer ramimde bozulma yanma vs gibi sorunlar olur mu ?

Çok çok ufak tefek drop olur. 4 gb ram ile gta 5 oynamıştım ara sıra takılıyodu.
peki denediğin zaman raminde bir sorun yaşadın mı herhangi bir şekilde ısınma oldu mu ? ve oynadığın leptopmuydu masaüstü mü ?

100-200 MB'dan pek bir sorun olacağını sanmıyorum, oynanır.
şimdi letopda ısınma olur mu ramdan kaynaklı sizden bunu duymak istiyorum lenovonun ideapad gaming pc sinde oynayacağım lol de birazcık ısınıyordu the forest oynadığımda leptopta aşırı bir ısınma gözlemledim sizce ben kullanılabilir ram 5..86 iken 6 gb ramlik bir oyunu oynarsam ısınma veya ramda yanma sorun olur mu ?

bunu neye güvenerek söylediğini bana açıklar mısın ?

Son düzenleme:
şimdi dostum benim leptopta oyunlarda ısınma oluyor e şimdi ramimde yetersiz olduğu için falza aşırı bir ısınmadan korkuyorum senin ram gereksinimlerini karşılamadığın zaman nasıl bir izlenim sergiledin bana biraz açıklarsan çok sevinirim.
Kendimde bizzat sizin olayınızı yaşadığım için.

Şimdi dostum benim laptopta oyunlarda ısınma oluyor e şimdi ramimde yetersiz olduğu için falza aşırı bir ısınmadan korkuyorum senin RAM gereksinimlerini karşılamadığın zaman nasıl bir izlenim sergiledin bana biraz açıklarsan çok sevinirim.

Hocam ısınmanın neyinden korkuyorsunuz ekran kartınız ve işlemciniz +90 derece görmediği sürece bir sıkıntı olmaz genellikle.

Geri
Yukarı