Kullanılabilir RAM miktarı düştü

Fradue1

Kilopat
Daha fazla  
Windows 10 2004 kullanıyorum. 16 GB RAM var. Görev yöneticisinde kullanılabilir RAM miktarı 12.8 GB'ye sabitlenmiş. 1 hafta önce CMD'den diskpart kullanarak flash belleğimi sıfırlarken yanlışlıkla bilgisayarda bir disk daha oluşturmuştum acaba ondan olabilir mi diye düşünüyorum galiba sistem diskini 2'ye böldü. Eğer ondansa bu diski nasıl silebilirim?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    3,5 KB · Görüntüleme: 41
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    6,6 KB · Görüntüleme: 45
Hocam ekran kartın yok sanırım ekran kartın olmadığında işlemci ramden çalarak işlemcinin grafiğine kullanıyordur. Sistem özelliklerini tam olarak yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz.

Hocam ekran kartın yok sanırım ekran kartın olmadığında işlemci RAM'den çalarak işlemcinin grafiğine kullanıyordur. Sistem özelliklerini tam olarak yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz.

16 GB RAM.
6 GB GTX 1060.
i7 6700HQ.
Görev yöneticisinde RAM'i önceden bu kadar eksik göstermiyor diye hatırlıyorum ama yanlış da hatırlıyor olabilirim.

Ben bir sorun göremedim. Görev yöneticisinde 12.8 diyorsunuz, ancak 3 GB kullanılmış miktar var.​
Bir kaç tane ram kullanan uygulama açın ve tekrar kontrol edin. Kullanılabilir ram gittikçe azalacaktır.
1588024188862.png

Şu anda boş olan yeri gösteriyor 12 GB değeri. Rahat olun, bir sorun yok. :D.

ben bir sorun göremedim. Görev yöneticisinde 12.8 diyorsunuz, ancak 3 GB kullanılmış miktar var.​
Bir kaç tane RAM kullanan uygulama açın ve tekrar kontrol edin. Kullanılabilir RAM gittikçe azalacaktır.

Az kalsın RAM'i çıkarmak için laptopu söküyordum. Çok teşekkür ederim rahatladım şu an. 😀

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı