Kullanılabilir RAM miktarı düşük

aRx05

Centipat
Daha fazla  
RAM
6 GB
Ekran kartı
HD 6570
İşlemci
i7 870
Bilgisayarda 6 GB RAM var ilk aldığımda direkt 6 GB'ı da kullanabiliyordum fakat şu an kullanılabilir miktar 3,21 GB gösteriyor. Bilgisayar çok kez tamir gördü tamir eden kişi ekran kartıyla ilgili sorun olduğunu söylemişti. Bunun nedeni ekran kartı mı acaba? Yeni bir ekran kartı alsam düzelir mi?

Bilgileri görsel olarak verdim.

Dosya Ekleri

• 31.PNG
    31.PNG
    6,8 KB · Görüntüleme: 29
  • 41.PNG
    41.PNG
    1,5 KB · Görüntüleme: 29
  • 51.PNG
    51.PNG
    1,8 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:
64 Bit hocam.

Bekliyorum.

Hocam wlndows ve r tuşuna aynı anda basın açılan pencereye MSConfig yazın önyükleme ekranına gelin gelişmiş seçenekler deyip bellek üstsınırı tikine basın ve 6144 yapıp tekrardan başlatın sistemi.

Hocam wlndows ve r tuşuna aynı anda basın açılan pencereye MSConfig yazın önyükleme ekranına gelin gelişmiş seçenekler deyip bellek üstsınırı tikine basın ve 6144 yapıp tekrardan başlatın sistemi.
Yaptım yeniden başlattım malesef gene olmadı hala 3,21gb kullanılabiliyor. Acaba ekran kartındaki bi sorundan dolayı bilgisayar ramın bir kısmını ekran kartına veriyor olabilir mi?

Yaptım yeniden başlattım maalesef gene olmadı hala 3, 21GB kullanılabiliyor. Acaba ekran kartındaki bir sorundan dolayı bilgisayar RAM'ın bir kısmını ekran kartına veriyor olabilir mi?

Hocam bir de format atmayı deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı