Kullanılabilir RAM Miktarı Sorunu

Maestrofobik

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Geçen günlerde Acer marka dizüstümü W10'dan W7'ye formatladım ama 4GB alanı olan RAM'den sadece 1,84GB alanı kullanılabilir. Sorun ne acaba?

Öncelikle laptop marka model verir misiniz ? Büyük ihtimal x86 kurdunuz, sıkıntıyı bu yüzden yaşıyorsunuz.

Sisteminiz 64 Bit tabanlı bir sistem ise ve siz bu sisteme 32 Bit işletim sistemi kurduysanız böyle bir sorunla karşılaşmanız gayet normal bir durum. Sisteminiz 32 mi yoksa 64 Bit mi onu öğrenip Windows 7 32 Bit veya Windows 7 64 Bit yazan işletim sistemlerinden kendi sisteminize uygun olanı yükleyiniz.

Sisteminiz 64 Bit tabanlı bir sistem ise ve siz bu sisteme 32 Bit işletim sistemi kurduysanız böyle bir sorunla karşılaşmanız gayet normal bir durum. Sisteminiz 32 mi yoksa 64 Bit mi onu öğrenip Windows 7 32 Bit veya Windows 7 64 Bit yazan işletim sistemlerinden kendi sisteminize uygun olanı yükleyiniz.
Çok teşekkür ederim 64 bit bir CD Alıp sorunu çözdüm. Tabi ki sayenizde

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı