Kullanılan bilgisayarın iadesi mümkün müdür?

Labris

Centipat
Daha fazla  
Geçen çarşamba günü elime ulaştı aldığım Gaming laptop. İlk gün Windows kurulumunu yapıp kullanmaya başladım. Henüz elime geçeli bir hafta bile olmadı. Bilgisayar bazı çok basit oyanları açarken bile kasma yapıyor ve fan sesi çok çok yüksek, oyun sesini kapatacak şekilde. 14 günlük bir cayma hakkı var ancak bilgisayarı kullanmış olmama ya da Windows yüklemesi yapmam bunu geçersiz kılar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen çarşamba günü elime ulaştı aldığım Gaming laptop. İlk gün Windows kurulumunu yapıp kullanmaya başladım. Henüz elime geçeli bir hafta bile olmadı. Bilgisayar bazı çok basit oyanları açarken bile kasma yapıyor ve fan sesi çok çok yüksek, oyun sesini kapatacak şekilde. 14 günlük bir cayma hakkı var ancak bilgisayarı kullanmış olmama ya da Windows yüklemesi yapmam bunu geçersiz kılar mı?

Bir deneyin bence.

14 günde istediğin şeyi söyleyip iade edebilirsin diye biliyorum. O yüzden endişen olmasın. Eğer iade etmek istiyorsan zaman kaybetmeden hemen iade et. Ayrıca hangi marka belki sıkıntısını çözebiliriz...

Bildiğim kadarıyla kanuna göre 14 gün içerisinde hiçbir gerekçe sunmadan iade etme hakkın var. Bazıları iade kabul etmemek için yasada olmayan bahaneler sunup bilgisi olmayan insanları caydırmaya çalışıyorlar araştır ona göre konuş derim.

Burada cayma hakkı ile ilgili bilgiler mevcut, fakat çoğu firma ürünün tekrar satıla bilirliği bozulduğunu bahane ederek iade kabul etmemek için her yolu deneyecektir. Eğer siz ürünün vadettiği performansı vermediğine eminseniz gerekli tüm yasal yolları kullanın. THH'ye başvurup gerekli işlemlerin yapılması için çabalayın.

14 günde istediğin şeyi söyleyip iade edebilirsin diye biliyorum. O yüzden endişen olmasın. Eğer iade etmek istiyorsan zaman kaybetmeden hemen iade et. Ayrıca hangi marka belki sıkıntısını çözebiliriz...
Game Garaj Sleyer 5xl modeli, sıkıntı kaynağını çözemedim ama kasması belki çözülür. Fan sesleri için şirketle görüşüm direk ama pek bir seçenek yok. Performans moduna alsam bile çok ses çıkıyor.

Cihazınızı almak zorundalar diye düşünüyorum. Aşağıdaki durumlardan herhangi birine aykırılık yok.
Müşterinin, 14 gün içinde mağazaya iade talebinde bulunduğu halde iadesi mümkün olmayan durumlar aşağıdaki gibidir:
- Alıcının isteğiyle kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler,
- Niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)
- Alıcı tarafından açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.), basılı ürünler (Kitap, dergi vb.), yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri,
- Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler,
- Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (Külçe, Ziynet Altın ve Gümüş kategorisindeki tüm ürünler vb.)
- Tatil kategorisinden satın alınan otel, yurt içi/yurt dışı turlar, gezi ve uçak bileti gibi ürün ve hizmetler. Bu ürün ve hizmetlerin iptal/iadesi, satıcı acente uygulaması doğrultusunda yapılır.)

GameGaraj sleyer 5XL modeli, sıkıntı kaynağını çözemedim ama kasması belki çözülür. Fan sesleri için şirketle görüşüm direk ama pek bir seçenek yok. Performans moduna alsam bile çok ses çıkıyor.

Bir klasik olarak Driver'ları güncellemeyi deneyin hocam. Ayrıca PC'i de dengeli de kullanın isterseniz bir, eğer yine ses rahatsız ederse gelişmiş güç ayarlarından sistem soğutma ilkesini prizde iken edilgene alın ayrıca prizde de kullanın eğer kullanmıyorsanız oyunlarda. Eğer bunlara rağmen hala ses rahatsız ediyorsa direk zaman kaybetmeden iade edin. Zorluk çıkarırlarsa tüketici hakem heyetine gider her türlü paranızı alırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı