Kullanılan Key hem retial hem OEM Key olabilir mi?

lProfessoRl

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Laptop bilgisayarda kullanılan Win 10 Home Single Language keyine CMD komut sisteminden slmgr. Vbs -dli yazarak Key'in türüne baktım retial Key yazıyordu. Dedim retialse pasif edip başka bilgisayarda deneyeyim dedim. (retial tek bilgisayarda aktif olabiliyorya) masaüstüne geçtim format atıyordum o sıra Win 10 kurarken Key istiyoya girdim Key'i dedim tamam retial bu oradan pasif ettim burada aktifleşti.(retial aynı anda bir bilgisayarda aktif oluyor diye biliyorum)kurdum Win 10'u açıldı bilgisayar. CMD sisteminden bir bakayım dedim OEM gözüküyor. Bayağı OEM yazıyor. Geçtim önceki bilgisayara dedim OEM ise burada çalışmaz çalıştı.

CMD sisteminden bakayım dedim. Burada da retial yazıyor anlamadım. Birinde OEM birinde retial( aynı Key).sonra bu OEM yazan masaüstü bilgisayar varya ona modlanmış Win 10 Pro kurdum.(orijinal belleği tanıyınca farklı edisyon kurmayacakya OEM olarak belirlediya direkt Home Single Language kuruyor).kurdum Win 10 Pro'yu etkinleştir dedim.

Bu bilgisayarda dijital Home Single Language Key'i bulduk diyor. Anlayacağınız yapıştı anakarta. Şimdi bu Key'i benim asıl kullandığım konuda bahsetmediğim başka bir laptopa girersem ne olur tanır mı? Şu an başka edisyon yüklü format atmayacağım şu an attığım zaman tanır mı? Tanımazsa masaüstündeki anakarttan silebilir miyim?(CMD'den hem etkinleştirme kaldırma hem de kayıt defterinden kaldırdım fakat dediğim gibi işte masaüstünde OEM algılıyor laptop ta retial algılıyor bunu kendi kullandığım laptopta aktifleştirebilir miyim?

Eğer leptop ise yapamazsın. Çünkü gömülü oluyor değiştirmek mümkün değil. (Çözüldü işaret atarsanız sevinirim. )

Eğer laptop ise yapamazsın. Çünkü gömülü oluyor değiştirmek mümkün değil. (çözüldü işaret atarsanız sevinirim. )

Laptopta retial gösteriyordu retial gömülü demek değil diye biliyorum çünkü gömülü olsa masaüstünde çalışmazdı veya şöyle deyim laptopta türünü okuttuğum zaman OEM yazardı belliki değil ama dediğim gibi masaüstünde de çalıştı orada OEM yazıyor burada retial yazıyor. Bu Key'i ayrı bir laptopa girsem çalışır mı? OEM ise çalışmaz retial ise pasif etmen gerekiyor diğerinden sonra girmen gerekiyor. Ama bu hem OEM hem retial. Kısacası retoem Key gibi bir şey oldu bu. :D

Geri
Yukarı