Windows 10 OEM vs retial Key

Baran30

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya/Turkey
Şu an bilgisayarımda Windows 10 Pro 64 Bit denme sürümü yüklü. Sağ alttaki yazıyı kaldırmak ve bazı özelliklere erişebilmek için Windows ucuz yollu bir şekilde etkinleştirme için çözüm yolu aramaya başladım. Eskiden CMD ile crack'ledim fakat bu işlemin bilgisayarın performansını düşürdüğünü kişisel bilgilerimin açığa çıkabileceğini öğrendiğimden beri bu ve bu tarz işlemlerden uzak duruyorum ve öneriyorum. OEM veya retial Key almak istiyorum. Yazılımbudur sitesinde 40 TL'ye Windows 10 Pro retial Key satılıyor. Sağlamlisans sitesinde ise 80 TL'ye Windows 10 Pro OEM Key satılıyor. Sizce hangisini almalıyım? OEM Key ve Retial Key ne anlama geliyor? Bunların haricinde önerdiğiniz bir site var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an bilgisayarımda Windows 10 Pro 64 Bit denme sürümü yüklü. Sağ alttaki yazıyı kaldırmak ve bazı özelliklere erişebilmek için Windows ucuz yollu bir şekilde etkinleştirme için çözüm yolu aramaya başladım. Eskiden CMD ile crack'LED'im fakat bu işlemin bilgisayarın performansını düşürdüğünü kişisel bilgilerimin açığa çıkabileceğini öğrendiğimden beri bu ve bu tarz işlemlerden uzak duruyorum ve öneriyorum. OEM veya retial Key almak istiyorum. Yazılımbudur sitesinde 40 TL'ye Windows 10 Pro retial Key satılıyor. Sağlamlisans sitesinde ise 80 TL'ye Windows 10 Pro OEM Key satılıyor. Sizce hangisini almalıyım? OEM Key ve Retial Key ne anlama geliyor? Bunların haricinde önerdiğiniz bir site var mı?

OEM Key alın.

Retail key bilgisayardan kaldırılıp başka bir bilgisayar üzerine kayıt ederek kullanım yapılabilen bir anahtar türüdür.

OEM ise anakart üzerine işlenir. Tek bir bilgisayar için kullanılır aynı Retail key gibi.

OEM keyin tek farkı aktif olan cihazdan kaldıramıyorsunuz ve başka bir cihaza da taşıyamıyorsunuz kaldıramadığınız için.

İkisi de alınabilir. MAK key almayın yeter.

İlla bir öneri istiyorsanız orijinal kutulu alacaksam Retail, internetten alacaksam güvenilir bir yerden OEM tercih ederim bazı yerler OEM adı altında MAK satabiliyor.

İlla bir öneri istiyorsanız orijinal kutulu alacaksam Retail, internetten alacaksam güvenilir bir yerden OEM tercih ederim bazı yerler OEM adı altında MAK satabiliyor.

MAK Key nedir?

Retail Key bilgisayardan kaldırılıp başka bir bilgisayar üzerine kayıt ederek kullanım yapılabilen bir anahtar türüdür.

OEM ise anakart üzerine işlenir. Tek bir bilgisayar için kullanılır aynı Retail Key gibi.

OEM Key'in tek farkı aktif olan cihazdan kaldıramıyorsunuz ve başka bir cihaza da taşıyamıyorsunuz kaldıramadığınız için.

İkisi de alınabilir. MAK Key almayın yeter.

Hocam sis olsanız hangisini alırdınız. Ve MAK Key ne anlama geliyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı