Kullanılmayan bilgisayar sökülmeli mi?

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Elimde kullanmadığım bir bilgisayar var kenarda duruyor. Ekran kartını söktüm fakat anakart, işlemci, soğutucu falan hepsi duruyor. Anakart ASUS TUF B450 Plus Gaming, işlemci soğutucusu ise Arctic Freezer 34 e-Sports Duo.
Sizce bu soğutucu anakartı zamanla esnetir mi?
Ve sizce diğer parçaları da söküp kutularına koyayım mı?

Soğutucunun esnetme olayını bilmiyorum, kartın kaldırabildiği ağırlığa göre değişir fakat bu kartlar zaten ağır soğutucuları bile taşıyacağı düşünülerek üretiliyor. Kaldı ki doğru montaj yaptıysanız ağırlığın çoğunluğunu anakarta değil arka plakaya verecektir. Diğer parçaların da sökülmesine gerek yok. Çok çok uzun bir süre kullanılmayacaksa tozlanma yapabilir.

Esneteceğini sanmıyorum, esnetecek olsa aynı anakart ve soğutucuyu kullananlarınkiler de zamanla esnerdi. Hem kullanmıyorsanız neden satmıyorsunuz ki ?

Kutuları yok ise hiç sökme bence, parçalar dışarıda daha fazla zarar da görebilir.
Kutuları var.
Esneteceğini sanmıyorum, esnetecek olsa aynı anakart ve soğutucuyu kullananlarınkiler de zamanla esnerdi. Hem kullanmıyorsanız neden satmıyorsunuz ki ?
2. el alım satımda insanlar çok sorun çıkarttığı için. Birsürü sağlam parçayı alıp bozuk veren olduğunu okudum bu yüzden sadece elden satma taraftarıyım. Ona da alıcı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı