Tatile bilgisayar götürürken soğutucu sökülmeli mi?

selimtrn

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar konu başlıktaki gibi. Birkaç gündür aklıma takılan bir şey var sizce kule tipi soğutucuyu (T6 Ultra) sökmeli miyim?

Sökmenize çok gerek yok, ama ekran kartını kesinlikle sökün.

Kendi arabanızla gidecekseniz bence gerek yok. Anakart zemine yakın olacak şekilde PC'yi yan koyarsan çok da sıkıntı olmaz.

Kişisel arabamla her sene yazlığa giderken masaüstü olan bilgisayarımı da götürüyorum. İşin sırrı kasanın olabildiğince az hareket etmesi. Hani küçükken patlattığımız baloncuk şeylerden olurdu ya ismini unuttum şimdi onunla kasayı komple bağlayın ve mümkünse iki valizin arasına sıkıştırın bu şekilde neredeyse hiç hareket etmiyor. Ekran kartını falan hiç çıkarmadan götürüyorum 2017'den beri hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Kendi arabamızla gideceğiz bilgisayarı da dik şekilde koyup yanlarına valiz koyacağız yani hareket etmeyecek.
Dik olsa bile kasislerde yukarı aşağı hareket edecek. Kasanın yan olması daha iyi olur. Ekran kartına zaten dikeyde direnç uygulanıyor. Yatay olursa hasar olmasının imkanı neredeyse yok ama dik koyarsanız bir kasise sert girildiğinde ekran kartı hasar görebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı