Kullanılmayan laptop kaç günde bir çalıştırılmalı?

• Konuyu başlatan DNA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 394

DNA

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
6
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Monster laptop bozuldukça Dell bilgisayarımı açıyorum ve kullanıyorum. O da birkaç ayda bir tekrarlanan bir durum. Fakat onun haricinde HDD'li eski Dell bilgisayarımı kaç günde bir ne kadar çalıştırmam sağlıklı olur?

Piller ara ara şarj edilse iyi olur. Uzun süre şarj edilmeyen pillerde performans kaybı olması ihtimal. En azından haftada bir şarj edip biraz kullanın.

Bu cümlenize güldüğüm ve kronik şeyler varmış gibi düşündüğüm için özür dilerim.
Yok valla kronik sıkıntılı iğrenç bir laptop olduğu için gülüyoruz artık. Trajikomik.

Aylarca açmadığım zaman oldu sonra tekrar açıp kullanıyorum laptopu bir şey olmuyor.
Kullanmazken nereye koyuyorsunuz? Ben masada açık bırakıyorum ama kapatıp kenara kaldırınca HDD ve DVD kısmı biraz sorun çıkarıyor diye dışarıda tutunca toz içinde kalıyor biraz.

Piller ara ara şarj edilse iyi olur. Uzun süre şarj edilmeyen pillerde performans kaybı olması ihtimal. En azından haftada bir şarj edip biraz kullanın.
Batarya %0 dolmuyor görünüyor zaten. Batarya denen bir şey kalmadı denebilir. Öylesine takılı duruyor içinde.

Yok vallahi kronik sıkıntılı iğrenç bir laptop olduğu için gülüyoruz artık. Trajikomik.

Kullanmazken nereye koyuyorsunuz? Ben masada açık bırakıyorum ama kapatıp kenara kaldırınca HDD ve DVD kısmı biraz sorun çıkarıyor diye dışarıda tutunca toz içinde kalıyor biraz.

Genelde kapağı kapalı biçimde masaüstünde, çekmecede veya yatak altında duruyor özel bir koruma yapmıyorum. Ben de özellikle laptop ihtiyacım oldukça kullanıyorum çünkü normalde masaüstü kullanıyorum. Eğer tozlanmasın dersen bir çanta içerisinde dolaba kaldırabilirsin.

Yok vallahi kronik sıkıntılı iğrenç bir laptop olduğu için gülüyoruz artık. Trajikomik.

Batarya %0 dolmuyor görünüyor zaten. Batarya denen bir şey kalmadı denebilir. Öylesine takılı duruyor içinde.

Batarya ölüyse o kadar da bir önemi yok o zaman. Ayda yılda bir çalıştırın da HDD paslanmasın :D

Geri
Yukarı