Kum torbası seçimi

326001

Kilopat
Makaleler
4
Herkese merhabalar,
Spor salonunda hep Box antrenmanı yapıyordum ama malum Corona çok artınca bugün ara vermeye karar verdim. Evin 3. katına spor salonu gibi bir yer kurdum. Bisiklet, koşu bandı ve çalışma istasyonu bugün geldi. Aklıma sonradan kum torbası da alacağım geldi ama, nasıl seçim yapmam gerektiği hakkında pek fikrim yok. Bütçe sınırlaması çok yok. Eğer kaliteli ise fiyat çok önemli değil. Boyum 188, benim boyumdan daha uzun kum torbası olursa iyi olur. Zinciri bugün takıldı, tek eksik kum torbası. Önerilerinizi bekliyorum.

Boy uzadıkça ağırlık da artar. Dolayısıyla ortalama olarak 140-150 cm'den büyük alacaksan önceden deneyim sahip olman önemli.

Everlast marka iyidir.
Spor salonun da 5 seneden beri yapıyorum zaten hocam. 5 senelik deneyimim var.
Eldivenim Everlast, çok önerdikleri için almıştım. Kum torbaları da iyi ise, alınabilir. Bir kaç ürün atacağım, hangisi daha kaliteli diye soracağım hocam. Şimdiden teşekkürler.
Bu alınır mı?

İçine konan malzeme de çok önemli. Bim' den alınanlar vurunca tavana yapışıyor :) Malzeme derken adı kum torbası diye içine sadece kum konuluyor sanılmasın :)

Ben şunu merak ediyorum. Deneyimim olmadı ama kum torbasının altından yere tutturacak bir zincir kordon vs ile kum torbasının daha az hareket etmesi sağlanabilir mi? Tabi yeri geldiğinde çıkartılabilecek şekilde olması gerekiyor.

Yani şunun gibi tabi kum torbası bu şekilde olmayacak. Belki yeterince ağır olursa ihtiyaç kalmaz ama olursa yine de fena olmaz gibi.

Screenshot_15.png

Bahsettiğim torbalar daha çok şunlarda kullanılıyor sanırım.

Screenshot_17.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı