Kumandası bozulan kasanın fanı nasıl arttırılır?

hypones

Hectopat
Arkadaşlar, 2 sene önce hazır sistem olarak aldığım kasanın kumandası bir süre sonra artık çalışmamaya başladı. Renklere çok takan bir insan değilim fakat kasanın fanını kumanda üzerinden arttırıp azaltıyorduk ve bu durum beni rahatlatıyordu. Son zamanlarda artık kumanda çalışmıyor ve kasa fanı bana sürekli en düşükte çalışıyormuş gibime geliyor. Armoury Crate uygulamasından da yalnızca sanırım işlemci fanını hızlandırabiliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Kasa: Horizon Mesh Case | GAMEPOWER

Fanları Armoury Crate üzerinden kontrol edebilmek için soketlerinin anakarttaki pinlere bağlı olması gerek.

Kumandanın pilinin bitmediğine emin misin?

Pili bitseydi herhangi bir tuşa bastığımda kumandadan ışık çıkmazdı herhalde, buna güvenerekten pili hiç dert etmedim.

Sanırım ASUS kullanıyorsunuz BIOS'tan Q-fan kontrol üzerinden ayarlanmıyor mu?

Bu konuda bir bilgim yok. Kasa fanlarını manuel arttırmak dert yaratır mı varsa da böyle bir şey?

Pili bitseydi herhangi bir tuşa bastığımda kumandadan ışık çıkmazdı herhalde, buna güvenerekten pili hiç dert etmedim.
Çıkabilir aslında. Bitmeye yakın piller çok düşük akım sağlarlar, LED'lerin ihtiyacı olan akım çok düşük olduğu için vericiyi besleyemeyen akım LED'i rahatlıkla besleyebilir.

Sadece bir ihtimal tabii ki, ben olsam pilini değiştirmeyi denerdim. Durduk yere bozulması mantıksız çünkü.

Arkadaşlar, 2 sene önce hazır sistem olarak aldığım kasanın kumandası bir süre sonra artık çalışmamaya başladı. Renklere çok takan bir insan değilim fakat kasanın fanını kumanda üzerinden arttırıp azaltıyorduk ve bu durum beni rahatlatıyordu. Son zamanlarda artık kumanda çalışmıyor ve kasa fanı bana sürekli en düşükte çalışıyormuş gibime geliyor. Armoury Crate uygulamasından da yalnızca sanırım işlemci fanını hızlandırabiliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Kasa: Horizon Mesh Case | GAMEPOWER
Manuel switchteki 2 pine tornavida Değdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı