Meslek lisesinde okuyan birisi YKS'de ne yapmalı?

utnyy

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
.
Meslek
Öğrenci
Meslek lisesinde okuyorum. Şu an 10. sınıfım seneye 11 olacağım 9. sınıfta derslerim iyiydi ortalamam 81 civarı falandi. Bu sene daha da iyi derslerim elektrik bölümü okuyorum ve üniversite de mühendislik elektrik mühendisliği okumak istiyorum. Bunun için de sayısal gerekiyor.

Fizik kimya biyoloji bana kolay geliyor bu 3 ders kolay geliyor bana ve halledebiliyorum bu konuda fen dersleri konusunda şunu söylemeliyim. Meslek lisesi olduğu için yari yarıya pişmanım açıkçası. Keşke ortaokulda çalışıp güzel bir fen lisesine gitseydim. Bunu da şunun için diyorum.

Sanırsam büyük ihtimalle seneye yani 11 de veya 12 de fen dersleri olmayacak. Ben de sayısal seçip mühendislik okumak istediğimden 11 ve 12 de fizik kimya biyoloji olmadığı için kafamda tonlarca soru işareti belirdi. Ne yapmam gerektiğine dair dershaneye giderim diyorum çoğu yerde olumsuz yorumlarla karşılaşıyorum.

Matematiğe gelecek olursam matematigim iyi değil. YouTube'da videolar ve basit düzeydeki kitaplar ile adam edebileceğimi düşünüyorum.

Sizce ne yapmalıyım? Bana biraz akıl hocalığı yapabilir misiniz? Kafam çok karışık kafamda binlerce soru var ne yapacağıma dair. Teşekkürler şimdiden.

Sanırsam büyük ihtimalle seneye yani 11 de veya 12 de fen dersleri olmayacak. Ben de sayısal seçip mühendislik okumak istediğimden 11 ve 12 de fizik kimya biyoloji olmadığı için kafamda tonlarca soru işareti belirdi. Ne yapmam gerektiğine dair dershaneye giderim diyorum çoğu yerde olumsuz yorumlarla karşılaşıyorum.
Hocam AMP misiniz ATP mi?

Ne yapmam gerektiğine dair dershaneye giderim diyorum çoğu yerde olumsuz yorumlarla karşılaşıyorum.
MTAL 12. sınıf okurken aynı zamanda dershaneye gidiyordum.

Ya naylon staj yapıp dershaneye git ya da mezuna kal. İkisi bir arada çok zor.

Hocam AMP misiniz ATP mi?

ATP ve AMP yi bilmiyorum ama bize şöyle söylendi 9 10 ve 11. Sınıf ortalamaları 70 ve üstü ise 12. Sınıfta teknik lise açılıp üniversite dersleri ağırlıklı çalıştıracaklarmis bende bugün 11'lerden birine sordum o iş iptal dedi bana bir de müdürle konuşacağım.

@kerosene

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı