Kumar bağımlılığı

Paranı kaybettiğinin farkındaysan oynama hocam hem dini açıdan hem de psikolojik açıdan kendinize zarar verirsiniz.
Dinini nerden biliyorsun bu 1,
2, ailesi dışında arkadaş dinden bahsetmemiş sen neden bahsediyorsun
3, zaten bırakabilse kötü bir şey olduğunu ve bırakması gerektiğinin kendi de farkında sizin söylemenize gerek yok.

Bende bir süre bağımlı olacak derecede oynuyordum. 3 4 ay köye gittim internetten uzak, para derdi olmadan yaşadım bağımlılık falan kalmadı. Hâla oynuyorum ama 1 kuruş yatırmadan oradan buradan Free ala ala takılıyorum. Ailene söylesen daha iyi olabilir seni zorlayarakta olsa uzaklaştırırlar.

17 yaşındayım. Bugün yaklaşık 7 bin TL para kaybettim. Bu yaz yaklaşık 30 bin TL'yi bulmuştur. Gariptir ki bu erken yaşta ne yapsam bırakamıyorum. Her zaman "ya şu zararımı kapatayım daha oynamak yok" diyerek zararıma daha çok zarar ekliyorum. Elime ne zaman para geçse kumara yatırıyorum. Hiçbir zaman cüzdanımda 100'ün üstünde para olamıyor. Arkadaşlarımdan borç alıp kumar oynuyorum. Sonra o borcu kapatabilmek için tekrar kumar oynuyorum falan filan... Aileme asla bahsedemem böyle bir şeyden çünkü çok dindar bir ailedeyim ve direkt kapı dışarı edilirim. Ne yapsam bilmiyorum.

Öncelikle geçmiş olsun hocam borç için güvenilebilir bir aile dostu veya akraba varsa onlara danışın durumu anlatın borç işini hallettikten sonra bir hobi bulmaya çalışın kendinizi sıkın kumarla alalakalı yakınınızda insanlar varsa uzak durmaya çalışın.

Öncelikle geçmiş olsun hocam borç için güvenilebilir bir aile dostu veya akraba varsa onlara danışın durumu anlatın borç işini hallettikten sonra bir hobi bulmaya çalışın kendinizi sıkın kumarla alalakalı yakınınızda insanlar varsa uzak durmaya çalışın.
Hobilerim çok fazla var. Fakat bazılarını gerçekleştirebilmek için çok fazla para gerekiyor. Örneğin motor almak gibi bir hayalim var. Bu motor için işe girdim o işten kazandiğim parayi kumara atip o parayi da kaybedince hayata dair çok bi hevesim falan kalmadı açıkçası. Nasıl lanet bir kötü yola düştüysek artık

Geri
Yukarı