Son zamanlarda artan kumar bağımlılığı

dogukanhbo

Kilopat
Yer
1090T'nin kuzey köprüsünde
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Herkese öncelikle hayırlı aksamlar ve iyi ramazanlar.

Bir süredir bende bu derte düştüm. 6 ay önce bir arkadaşımın yanımda sweet bonanza isimli oyundan yüksek meblada para kazanması ile ben de ufak ufak atarak başladım. Son 6 aydır elime geçen 100-200 ne varsa atıyorum. Bazen katlıyorum fakat çok nadiren hırsa kapilmayip çekebiliyorum. Genellikle batırıyorum. Param yokken bıraktım oynamıyorum diyorum ama elime en ufak para geçse bir heves atıyorum. Henüz çok ciddi batmamış olsam da sonumu pek hayra alamet görmüyorum. Bundan dolayı mobil bankacılık vs bazı önlemler almaya çalıştım, numaramı değiştirdim fakat oynayacak adam bir sekilde bir yol bulup oynuyor. Kafada çözmek lazım gibi duruyor.

Fakat asıl konu şu ki;
Kendimi bu illetten kurtarmak için araştırma yaparken, çevremde ve internette benim gibi bu kumar furyasına kapilan çok fazla insan olduğunu fark ettim. Özellikle iddiadan ziyade slot ve rulet kısminda çok ciddi kullanıcı artışı var.

Bu durum ile alakalı görüşlerinizi çok merak ediyorum.

Şu devirde kolay yoldan para kazanma çok cazip geliyor insanlara ama farkında olmadan hayatlarını söndürüyolar benim de çevremde bu tip insanlar var onlar adına üzülüyorum gerçekten, bence sende uzaklaşmalısın bu alışkanlıktan yoksa büyük zarara uğararsın, bence bununda farkındasındır, illa oynayacagım diyorsan legal yolla nesiden vs ufak meblalar oyna o da kendini tatmin etmen için. Yoksa altından kalkamazsın.

Şu devirde kolay yoldan para kazanma çok cazip geliyor insanlara ama farkında olmadan hayatlarını söndürüyolar benim de çevremde bu tip insanlar var onlar adına üzülüyorum gerçekten, bence sende uzaklaşmalısın bu alışkanlıktan yoksa büyük zarara uğararsın, bence bununda farkındasındır, illa oynayacagım diyorsan legal yolla nesiden vs ufak meblalar oyna o da kendini tatmin etmen için. Yoksa altından kalkamazsın.

Evet hocam durumun kesinlikle farkındayım. Bu. Dediğim gibi henüz 1000-2000 TL eksideyken, mobil bankaciliklarimi iptal edip kendimi frenlemek için yöntemler denemeye başladım. Durumun ciddiyetinin oldukça farkındayım fakat dopamin denen bu melet insana çok ilginç şeyler yapitirabiliyor.(100TL atmak için gecenin bir saati cikip ATM'ye gitmek gibi)

Zaten genellikle bu girdaba kazanmaya başladıktan sonra tutuluyorsunuz. Bende para atıp oynadigim zaman kaybetmekten çok, kazanmaktan korkuyorum. Çünkü kazandığınız zaman gittikçe içine giriyorsunuz ve siteler bunun farkında. Sizin hareketlerinizi, yatırım aralıklarınızı, oyun tarzınızı vb hepsini kayıt ediyor ve biliyor gibi bir teorim de var.

Diğer arkadaşlarda burada hikaye ve önerilerini paylaşırsa belki diğer insanlar için caydırıcı olur ya da en azından birkaç kişiyi bu meletten kurtarmak için bir şeyler yapmış oluruz.

Geri
Yukarı