Kumar bağımlılığından kurtuldum

Bugün 11 yıllık kumar hayatıma son verdim cuma namazına gidip tövbe mi ettim neredeyse her gün en az 100/150 TL gibi mevlalarda tek kupon yapıyordum.
Şu an kendimi arınmış gibi hissediyorum kafam çok rahat ve ilk defa paramı başka bir şeylere harcadım böyle devam etmesi için bir öneriniz var mıdır? Hayatımdan kumarı aklen ve maddi yönden çıkardım. Aklıma gelmiyor desem yalan olur ama birkaç saat sonra iyi ki oynamadım. İyi ki tövbe ettim diyorum. Siz siz olun kuru ekmeğe muhtaç olun kuru ekmek yiyin demiyorum kuru ekmeğe muhtaç bile olsanız kumara iddiaya bulasmayin kardeşlerim. Kumarın her türlüsü zarar.
Kar ya da zevkle oynayan kardeşlerim her şey akılda biter kalbiniz oynamak istemiyor ama aklınız yani şeytan her zaman dürtüyor sizi demek istediğim Allah yolumuzu bahtimizi açık eylesin.
Hocam zarar ettiniz mi çok?

Hocam zarar ettiniz mi çok?

Eğer 5 kaybettiysem 3 ya da 4 kazandım ama sonu olmadığı için bıraktım zararım olsa da kârım olsaydı da bırakacaktım çünkü artık hayatım hayat yaşamım yaşam değildi her saatim iddia her günüm iddia olmuştu kız arkadaşıma vakit ayıramiyordum yani gerçekten çok rahatladım ya daha 2/3 gün oldu oynamayali ama gerçekten çok kararlıyım ve bu hayat daha güzel iyi ki tövbe ettim lanet olsun iddia hayatına kumar hayatına inşallah sizlerde bulaşmaz oynamazsınız.

Yıllardır oynadığınız için o ortamlarda oynayan arkadaşlarınız da vardır. Uzak durmaya çalışın. Unutmayın; Üzüm üzüme baka baka kararır.

İnanır mısın 11 yıldan beri 1 tane bile kumar arkadaşım olmadı buda iyi yanı herhalde
Dara düşeceğiniz vakitler, sıkıştığınız vakitler illaki olacak. Keş paranın tatlı geldiğini hatırlayacaksınız ve -umarım böyle bir şey olmaz- tekrar yeltenmeye çalışacaksınız. Bunun olmaması için dini açıdan kendinizi daha çok sağlamlaştırmanızı tavsiye ederim.

Acı hayat 🌹 dizisinde bir söz vardı. Dizideki karakterin adı ise Rahman Maraş. tam hatırlayamıyorum ama hatırladığım kadarıyla sanırım bunu demişti 1 yıl haram lokma yedik 30 yıl çıkaramadık... Mekanın cennet olsun Rahman baba.

Geri
Yukarı