Kumar bağımlılığından nasıl kurtulunur?

paranın nasıl kazanıldığını bilmiyorsunuz sanırım. Gidin herhangi bir işte çalışın bence kumarı bırakırsınız zaten paranın pul kadar değeri kalmamış birde böyle şeylere para harcamayın kendinize birşeyler alın o paralarla kıyafet olur pc için ekipman olur enstrüman olur spor olur herşey olur yani. Şunu da unutmayın kumarı sadece oynatan kazanır

paranın nasıl kazanıldığını bilmiyorsunuz sanırım. Gidin herhangi bir işte çalışın bence kumarı bırakırsınız zaten paranın pul kadar değeri kalmamış birde böyle şeylere para harcamayın kendinize birşeyler alın o paralarla kıyafet olur pc için ekipman olur enstrüman olur spor olur herşey olur yani. Şunu da unutmayın kumarı sadece oynatan kazanır
2022 den beri spor kelimesini ilk defa duyuyorum bu kadar kötümüydü ülke

Merhaba, öğrenciyim. 18 yaşındayım, kumar oynayan birkaç arkadaşımın gazıyla ben de belki katlarim diye 100 TL yatırdım ve dakikasında kaybettim. 100 lirami çıkarmak için bir daha para attım kaybettim, bir daha attım, kaybettim. Böyle böyle 2 günde 1200 TL gibi bir miktar eksideyim, kendimi nasıl durdurabilirim? Buna rağmen bu saatte ATM'ye gidip para yatırasım geliyor.
Öğrenciysen bunun sürdürülemez olduğunun farkına varman gerekiyor.

Merhaba, öğrenciyim. 18 yaşındayım, kumar oynayan birkaç arkadaşımın gazıyla ben de belki katlarim diye 100 TL yatırdım ve dakikasında kaybettim. 100 lirami çıkarmak için bir daha para attım kaybettim, bir daha attım, kaybettim. Böyle böyle 2 günde 1200 TL gibi bir miktar eksideyim, kendimi nasıl durdurabilirim? Buna rağmen bu saatte ATM'ye gidip para yatırasım geliyor.
Her para kaybettiğinde, cebindeki parayı alanın seni nasıl bir enayi olarak gördüğünü ve dalga geçtiğini düşün.

Yada daha güzel bir öneri vereyim.

Bir işe gir ve günde 10 saat canın çıkana kadar çalış. Paranın ne kadar zor kazanıldığını öğrenince, harcarken dikkat edersin.

Herkes git çalış nasıl kazanıldığını gör tüm paranı yatır bir daha oynamazsın vesaire gibi şeyler söylemiş evet olabilir ama olay para değil arkadaşlar kumarbaz ve şiddetli bir kumar bağımlısı olarak söylüyorum olay gerçekten para değil. Olay onun yaşattığı heyecan ve aksiyon siz oraya paranızı katlamak için koymuyorsunuz siz parayı bir duygu satın almak için koyuyorsunuz olay tamamen irade de bitiyor.

Kumarda kasanın her zaman kazandığını aklınıza getirirseniz, kaybettiğiniz 1200 tl ile kalır ve mutlu şekilde hayatınıza devam edersiniz.

1200 TL gibi bir miktar eksideyim, kendimi nasıl durdurabilirim?

Aklına hep şunu getir 1200 TL'yi karşılığı olmayan bir şeye yatırdım ve kazanmayı bekledim. Aynı para ile dolar, altın, don gibi karşılığı olan bir şey alsaydım hiç yoktan satmadıkça zarar etmezdim. 1 ve 0'dan oluşan hiçbir şey sana para kazandırmaz. Kasa daima kazanır. Fakat karşılığı olan bir şey aldınsan örneğin don bugün zarar etsen bile yarın değerlenip kara geçebilirsin. Var ya da yok diye oluşan bir şey sana yatırım olarak dönmez. Yatırım karşılığı olan bir şeye yapılır. Don al ve ayağındaki donu alacak sistemlerden uzakdur. Donuna sahip çık.

Geri
Yukarı