Kung fu sokakta işe yarar mı?

Sokak dediğin kavram çok geniş örnek olarak 120kilosun diyelim karşıdaki adam silahta çekebilir bıçakta.
Bıçak ve silaha karşı istediğin hareketi çalış o mermi yada bıçak girdimi kurtulman zor.

IMG_0150.jpeg

Bir şeyler olacaksa olur illaki.

Kung Fu'nun alt dallarından biri olan Wing Tsun'u 3 yıldır yapıyorum ve söyleyebilirim ki oldukça etkili bir dövüş sistemi. Aslında her dövüş sporu oldukça etkilidir, sadece biraz üzerine düşmen ve yaptığın sporda kendini geliştirmen lazım. Yıllarca uğraştıktan sonra emeğinin karşılığını alıyorsun, çoğu zaman kavgaya girmeden kazanıyorsun çünkü insanlar bir dövüşçü ile kavgaya girmekten çekiniyorlar.

Sokak kavgasında bacak kullanan bir dövüş sanatı pek tercih edilmemeli çünkü bacağı her zaman kaçmak için hazırda tutmalısın. O yüzden sokak kavgası için en iyisi bokstur alan ne kadar dar veya üstünde giydiğin şey ne olursa olsun boks işe yarar. Ancak önceliğin her zaman kavgadan kaçmak olmalı.

Rakip boksör olsun diyelim ve elinde de bıçak vs olmasın sadece yumrukları var böyle bir kavgada kung fu cü mu kazanır boksör mü?

Rakip boksör olsun diyelim ve elinde de bıçak vs olmasın sadece yumrukları var böyle bir kavgada kung fu cü mu kazanır boksör mü?

Bu çok değişken bir şeydir. Alan, kişilerin fiziksel özellikleri, tecrübeleri hatta giyindiği kıyafetlere kadar etki eder dövüşe. Ayrıca Türkiye'de boks kadar çok kung fu ustası olduğunu zannetmiyorum.

Kung Fu'nun alt dallarından biri olan Wing Tsun'u 3 yıldır yapıyorum ve söyleyebilirim ki oldukça etkili bir dövüş sistemi. Aslında her dövüş sporu oldukça etkilidir, sadece biraz üzerine düşmen ve yaptığın sporda kendini geliştirmen lazım. Yıllarca uğraştıktan sonra emeğinin karşılığını alıyorsun, çoğu zaman kavgaya girmeden kazanıyorsun çünkü insanlar bir dövüşçü ile kavgaya girmekten çekiniyorlar.

Hocam yanlış anlamayın ama gerçekten kavga içine girdiğiniz bir durum oldu mu? Bende Sağlam Dövüş kanalını izliyorum ama çalışmak için insan yok. Siz nasıl çalışıyorsunuz?

Geri
Yukarı