Wushu Sokakta İşe Yarar Mı ?

Şahsi görüşüm fakat böyle abidik gubidik dövüş sanatlarını bilmek anlamsız bence. Sonuçta strateji ve havalı hareketler anlının ortasına yumruğu yiyene kadar iş yapar. Boksta da millete birbirini dövdürtmüyorlar. Maçlara çıkmadığın sürece dediğin mesele çok sorun olmaz. En fazla kaskla spar yaparsın onda da çok sert vurdurmazlar zaten. Tüm dövüş sporlarının babasıdır boks.

Dostum kendini koruman için bir dövüş sanatı öğrenmen çok güzel ancak biber gazı gibi caydırıcı bir şey almanı ya da hiç kavgaya karışmamaya çalışmayı daha çok öneririm. Karşındakini dövsen bir suç, bıçak çekse veya silah çekse yine giren sana giriyor artık 16 yaşındaki bebenin belinde bile babasının silahi var.

Katılıyorum hocam. Fakat daha öz güvenli olmak için öğrenmek mantıklı. Bir gün lazım olabilir sonuçta.

Katılıyorum hocam. Fakat daha öz güvenli olmak için öğrenmek mantıklı. Bir gün lazım olabilir sonuçta.
Şuna da bir yorum yapmak istiyorum. Şahsen lazım olsa da kullanmaktan çekinirim çünkü binbir türlü insan var, belli olmaz ne olacağı. Fakat karşındaki kişiyi ister tartışıyor ol ister hoşlandığın kızın flörtüyle tanışıyor ol neyse artık, onu dövebilecek olduğunu bilmek inanılmaz bir özgüven verir sana. Ayrıca kendi fikrini savunurken de daha güçlü durursun.

Wushu yarar yaramasına da güreşe git çok daha iyi olur. Bir dövüş sanatı ne kadar iyi olduğunu merak ediyorsan MMA'da en iyilerin kullandıklarına bak. En çok boks, Muay Thai, güreş, bjj nadir de olsa judo kullanırlar. MMA'da Wushu kullanıp çok iyi olan görmedim. Güreşe gidersen orada arkadaşlarınla çok temel düzeyde bjj de çalışırsan yenilmez olursun 1 vs 1'de. Sokakta en iyisi boks bu arada. Aynı anda 3 kişiyi bile döversin boks biliyorsan iyi düzeyde. Kafana aldığın darbelerle zeka geriliği yaşamazsın merak etme.

Yeni konular

Geri
Yukarı