Kur artışının abartılı yansıması

Hyildiran

Hectopat
Merhaba. Bir süredir ofisime almak istediğim bir yazıcı var. Modeli Epson l15150. yaklaşık 3 aydır araştırıyorum. En ucuz nerede bakıyorum. Ama her gün fiyatı artıyor. Aslında yadırgamıyorum ama son 1 aylık süreçte kur yüzde 10 artmışken nasıl bu ürünlerin fiyatları yüzde 20-25 artabiliyor anlamış değilim. Bu artışları şikayet edebileceğimiz bir platform var mı?

Merhaba. Bir süredir ofisime almak istediğim bir yazıcı var. Modeli Epson l15150. yaklaşık 3 aydır araştırıyorum. En ucuz nerede bakıyorum. Ama her gün fiyatı artıyor. Aslında yadırgamıyorum ama son 1 aylık süreçte kur yüzde 10 artmışken nasıl bu ürünlerin fiyatları yüzde 20-25 artabiliyor anlamış değilim. Bu artışları şikayet edebileceğimiz bir platform var mı?

Serbest piyasa ekonomisi nedir araştırmanızı öneriyorum.

Üstüne vergileri koy sadece kur artışı olarak bakma.

TÜİK'in bile %73.50 enfilasyon açıkladığı bir yerde zamların kur ile orantılı gitmesini beklemeyin hocam. Bunları şikayet edebileceğimiz adres bunların asıl sebebi, bence az bile zamlanmış şu ortamda.

Evet görünen o ki artışlara hepimiz alışmışız. Kimse rahatsız değil bu konudan 😊

Benim anlatmak istediğim enflasyon vs. değil. Serbest piyasayıda iyi bilirim. Bende serbest meslek erbabıyım. Üzerine bastığım nokta şu ki 3 ay önce 700 euro olan bir ürün 1 ay önce 800 şuan nasıl 900 euro olabiliyor. Bunun enflasyon ya da kur ile açıklaması yok.

Geri
Yukarı