Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat İçeriği Açıklandı

''Döviz tevdiat hesaplarının TL vadeli mevduata dönüşümü halinde vade sonu kuru üzerinden hesaplanacak fark Türkiye Merkez Bankası tarafından karşılanacak.'' Sonuç olarak para basacağız ve enflasyon ...

Banka ben ödemem, hazineden ödenecek diyor. Yine zamlar, vergiler kapıda. Adamların çözümü bile zulüm içeriyor. Fakirden alıp tefecilere, faizcilere, zenginlere verecekler işte. Allah beyin dağıtırken bunlar şemsiye tutmuş galiba. Hakkımı helal etmiyorum bunlara.

"Dövize endeksli mevduat hesaplarına sadece 20 Aralık 2021 tarihinde hesabında döviz bulunanlar geçebilecek." İçeriği çıkmaya başladı. :D

Öyle bir şey yok hazine ve maliye bakanı açıklama yapıyor insanları yanlış yönlendiriyorlar diyor. TRT 1 de açın dinleyin. Ben şu an paramı bir miktar zararla dolarda tutuyorum lakin adamlar kumar oynadı ve bu kumar tutabilir eğer doları kontrol altında tutabilirlerse hazineye yük binmez ama tutamazlarsa bu hepimizi üzer.
Düzenleme: Tabi enflasyon'da başka bir dert.

Son düzenleme:
Öyle bir şey yok hazine ve maliye bakanı açıklama yapıyor insanları yanlış yönlendiriyorlar diyor. TRT 1 de açın dinleyin. Ben şu an paramı bir miktar zararla dolarda tutuyorum lakin adamlar kumar oynadı ve bu kumar tutabilir eğer doları kontrol altında tutabilirlerse hazineye yük binmez ama tutamazlarsa bu hepimizi üzer.
Düzenleme: Tabi enflasyon'da başka bir dert.
Açıp dinledim ama onun söylediğine bakmama bile gerek yok. Resmi gazete kararı çıkmış. Ama şu şekilde söylüyor: ''Döviz hesabı olma şartı yok. Bir defaya mahsus bir uygulama da yok. 3 ay kaldınız, sonra sisteme bir daha girmek istediniz, girersiniz. '' söyledikleri resmi gazetenin tam tersi. Hayırlısı ne ise öyle olsun. Bekleyip görelim.

Dosya Ekleri

• FHKEJ2gWUAM_f2B.jpg
    FHKEJ2gWUAM_f2B.jpg
    111,3 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Ya tutarsa hesabı... doları kontrol altında tutabilirlerse aradaki farkı ödemeye gerek kalmaz. Tutamayıp aradaki farkı da bol bol TL basarak öderlerse büyük sıkıntı.

Geri
Yukarı