Kur'an-ı Kerim'i yırtan youtuber İbrahim Atabey hakkında soruşturma başlatıldı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ulan ne aptal bu millet! Kaç tane Kuran var piyasada?
Biraz kafanız çalışsa, o kitabın kopya olduğunu algılarsınız ama nerde? Ortadoğu beyni işte!
Ben belirteyim:
Yeryüzünde, İncil 1 adet; Kuran 1 adet; Zebur 1 adettir. Diğerleri kopyadır!

Ulan ne aptal bu millet! Kaç tane Kuran var piyasada?
Biraz kafanız çalışsa, o kitabın kopya olduğunu algılarsınız ama nerde? Ortadoğu beyni işte!
Ben belirteyim:
Yeryüzünde, İncil 1 adet; Kuran 1 adet; Zebur 1 adettir. Diğerleri kopyadır!
Kitap değil içinde yazan önemli.

Geçen sefer biri konu açmıştı; anayasamızda hayvan haklarının bir eşya gibi olduğunu öğrenmiştik, hayvanlar yasamızda eşya olarak görüldüğü için cezası yoktu.

Bir kitap, yaşayıp nefes alan bir canlının canından daha kıymetliymiş vay be...Adam kendi kitabını yırtmış, söyledikleri de kendi fikirleri. Saygısızlık yapmış orası ayrı, yine de ceza alması saçmalık. Efe Aydal gibi nasıl konuşması gerektiğini bilse ceza alma imkanı yoktu. Adalet yalnızca sosyal medyadan sağlanıyor, onu da sağlayamıyorlar bile.

Benim düşüncem bu yöndedir. Kimseye saygısızlık yapmıyorum ve alay etmiyorum. Fikrime katılmayabilirsiniz, umurumda değil.

Ayrıca açılan bu konunun son derece gereksiz, kaosluk ve insanları birbirine düşürebileceği görüşündeyim.

Son düzenleme:
@gregor cemsa
Değil mi, hadi bütün kutsal kitapları toplayıp yakalım, yırtalım ve kimse ses çıkarmasın. Sonuçta kopya. (!)

Bunu çoğaltan İslam halifesi hiçbir şey bilmiyor. Sen her şeyi biliyorsun tebrikler. 👏👏

İnsanların kutsal saydığı bir şeyi adam yırtıyor ve sen diyorsun ki adam istediği gibi milyonların kutsal saydığı kitabı yırtar, kimse bir şey diyemez.

Ben daha fazla bir şey demiyorum ve seni kendi vicdanına bırakıyorum.

@gregor cemsa
Değil mi, hadi bütün kutsal kitapları toplayıp yakalım, yırtalım ve kimse ses çıkarmasın. Sonuçta kopya. (!)

Bunu çoğaltan İslam halifesi hiçbir şey bilmiyor. Sen her şeyi biliyorsun tebrikler. 👏👏

İnsanların kutsal saydığı bir şeyi adam yırtıyor ve sen diyorsun ki adam istediği gibi milyonların kutsal saydığı kitabı yırtar, kimse bir şey diyemez.

Ben daha fazla bir şey demiyorum ve seni kendi vicdanına bırakıyorum.
Tam aradığım yorum.

Bu adamin cok videosu vardi korkudan silmis sanirsam.:D

@Blackfox07

Açıkçası benim yazmadığım şeyleri hayal dünyanda geliştirip benim ağzımdan yazmışsın. :)
Sadece bir kağıt parçası için gösterilen saygıyı insanlar, hayvanlar için de gösterseniz belki de bu tarz şeyler olmaz ülkede. Şimdi seni tanımıyorum kimsin nesin bilmem. Ama yazdıklarımı anlamadan çarpıtman pek okuduğunu anladığını göstermiyor. Bence yırtmak da saçma; bir kitap için velvele yapmak da saçma! Sen bu kadar kutsallaştırmasan belki o adam da o kitabı alıp bu duruma gelmez! Biraz kendinizde arayın bu tarz sosyolojik problemlerin sebeplerini! Ama nerde? Aynı tas aynı hamamsınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı