Kur'an-ı Kerim'in değişime uğramadığına dair kanıtlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O halde sen yaz anlamlarını da bilelim, bekliyoruz hadi. Sadece verebildiğin cevaptan bile anlaşılıyor ne kadar güçsüz bir iradeye sahip olduğun

Hocam içeriğinin tamamen aynı olduğunu kastetmek istedim orada.
Anlam farkı bulunmamaktadır diye belirtince, sanki aralarında başka farklar varmış gibi anlaşılıyor. 3 Nüsha da tıpa tıp aynı yazsaydınız daha iyi olurmuş.

Okuyan herkes ayni seyi anlamadigina gore, anlasaydi mezhep farkliliklari olmazdi, eski yazit ile simdiki arasinda anlam farki olmadigini nereden biliyoruz?

Ayrica ayetlerin inis kronolojisi ile Kuran'in gunumuzdeki hali arasinda fark olmasi fikri beni sogutuyor "Kuran degismemistir" iddiasindan.

Yani ilk emir "oku" diye surekli ortada geziyor Muslumanlar ama Kuran Fatiha'dan basliyor, halbuki ilk inen ayet Alak suresinde ( icinde oku gecen ) ve o 96. siraya dusmus.

Cok derin din bilgim yok Kuran okumama ragmen ama ilk beni sasirtan Fatiha'dan baslamasiydi. Dusun ku koca evreni yaratan sana emir yollamis ama sen kafana gore bunlarin siralamasini degistirmissin ve mukemmel bir sekilde saklandigini iddia ediyorsun?

Hepsini gectim, yazili metin super sekilde saklanmis dahi olsa her bilimsel ilerlemeden sonra ayet egip bukup "Bu zaten yaziyomus lan" dedikten sonra da anlami kalmiyor bana gore ya, neyse.

Bunu düşünmeniz bile hata zaten kuran da açıkca belirtilmiş.

Hocam Kuran'daki surelerin yeri değişmiştir ve bunu inkar eden yoktur. Anlamanız gereken nokta surelerin yerlerinin değişmesi içeriğine zarar vermediğidir. Ortada bir bozulma yoktur.

Hocam ama onlar mucize ile geliyorlar. Onu kullanarak ikna ediyorlar.
Kameranın icadından beri mucize göremez olduk.

Bir de bu konu neden felsefe bölümünde? Bunun felsele ile ilgili nedir? Sıfır. Din konusu tartışmak isteyen dini forumlara gitsin lütfen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…