Kuran'da yer alan peygamber ve melek isimleri nereden geliyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dalga geçmelik bir durum yok. Ben ''İşletme'' bölümü mezunuyum. Okuduğum bölümde ki bilgilere göre Allah'ın doğru ve mantıklı bir stareteji uyguladığını ve doğru olduğunu söylüyorum.

Şöyle düşünün; bir işletmeci bir market açar. Marketin içine zeytin, peynir, domates isimli ürünleri satar. Bu marketin bir yeni şubesini açtığında ürünlerine yeni isimler vermek çok zaman ve iş gücü kaybına yol açar. Onun için işletmeci doğru bir stratejiyle bu ikinci marketinde de ilk marketinde ki ürün isimlerini kullanır.

Bu mantıkla Allah'ın da doğru bir strateji uyguladığını görebiliyoruz. Yolladığın yeni dinlerde yeni isimler kullanmak zaman ve iş gücü kaybına yol açacaktır. Tıpkı bir işletmeci gibi doğru stratejiyi kullanıp aynı isimleri ikinci dininde de kullanmıştır. Bu bakımdan Allah'ın yaptığının doğru olduğunu düşünüyorum.
Dostum Allah sonsuz güç sahibidir. Marketçi ile karşılaştirmana anlam veremiyorum. Bu arada ateist değil mıydın?

Din böyle bir şeydir. Kanıtlanamayacak şeyler silsilesidir. Daha çok gönlünden geçtiğine inanırsın. Bilimsel bir şeymiş gibi dinden kanıt istersen, her inançta tıkanırsın.
@Jira doğru açıklamayı yapmış. 🙂

Dostum Allah sonsuz güç sahibidir. Marketçi ile karşılaştirmana anlam veremiyorum. Bu arada ateist değil mıydın?
Ateist olmak Allah'ın stratejilerini takdir etmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. ''Allah-Şeytan'' fark etmez. Doğru hamleler takdir edilmelidir. Ayrıca şeytanı da başarılı buluyorum. Allah'a 124 bin peygamber göndertirmek zorunda bırakmıştır. Çok detayları bilmiyorum. İki tarafta ketum bir hal içinde. Her şeyi detaylıca özetleyen bir tarih kitabı yayınlasaydılar. Biz de bazı detaylara vakıf olurduk. İletişim ve insan kaynakları bakımından ikisini de kötü buluyorum.

Ateist olmak Allah'ın stratejilerini takdir etmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. ''Allah-Şeytan'' fark etmez. Doğru hamleler takdir edilmelidir. Ayrıca şeytanı da başarılı buluyorum. Allah'a 124 bin peygamber göndertirmek zorunda bırakmıştır. Çok detayları bilmiyorum. İki tarafta ketum bir hal içinde. Her şeyi detaylıca özetleyen bir tarih kitabı yayınlasaydılar. Biz de bazı detaylara vakıf olurduk. İletişim ve insan kaynakları bakımından ikisini de kötü buluyorum.
Dalga geçmeye devam et, hesap günü görürüz 🙂 Lütfen dalga geçmiyorum deme, yazdıkların apaçık ortada.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı