Kurgu için RTX 3060 vs RTX 3060 Ti

Sersayar

Kilopat
Arkadaşlar selam.​
Çok kısaca soracağım: RTX 3060 ve 3060 Ti arasında 4 GB'lık bir fark var. Bu fark kurgu, edit işlemleri için önemli bir fark yaratıyor mu?
Ekran kartım yetersiz geldiğinden güncelliyorum. Ona göre bu iki karttan birini tercih edeceğim.
Ayrıca Zotac 3060 ve 3060 Ti Twin Edge serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sorun yaşar mıyım?
Aydınlattığınız için şimdiden teşekkürler.
(Mümkünse AMD önermeyin, hem bir AMD cahiliyim hem de çevremde kurgu ile uğraşan arkadaşlarımdan olumlu geri dönüşler almadım.)

Sevgiler.

arkadaşlar selam.​
Çok kısaca soracağım: RTX 3060 ve 3060 Ti arasında 4 GB'lık bir fark var. Bu fark kurgu, edit işlemleri için önemli bir fark yaratıyor mu?
Ekran kartım yetersiz geldiğinden güncelliyorum. Ona göre bu iki karttan birini tercih edeceğim.
Ayrıca Zotac 3060 ve 3060 Ti Twin Edge serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? sorun yaşar mıyım?
Aydınlattığınız için şimdiden teşekkürler.
(mümkünse AMD önermeyin, hem bir AMD cahiliyim hem de çevremde kurgu ile uğraşan arkadaşlarımdan olumlu geri dönüşler almadım.)

sevgiler.
AMD zaten almayın NVIDIA'da CUDA çekirdekleri bulunmakta edit render konusunda çok daha iyi. 3060 Ti'nin CUDA çekirdeği daha fazla performans olarak da iyi 1klik bir fark için deger hocam

AMD zaten almayın NVIDIA'da CUDA çekirdekleri bulunmakta edit render konusunda çok daha iyi. 3060 Ti'nin CUDA çekirdeği daha fazla performans olarak da iyi 1klik bir fark için deger hocam
Peki Zotac firması hakkında ne düşünüyorsun? Daha önce hiç kullanmadım, yalnızca son birkaç yıldır duyuyorum. Sorunlu bir marka mı? Şu an ucuza Zotac 3060Ti buldum.

Kullanım amacınız ve hangi çözünürlükte kullanacağınıza göre değişir.
Belirttim, kurgu-montaj-render ve günlük kullanım

Peki Zotac firması hakkında ne düşünüyorsun? Daha önce hiç kullanmadım, yalnızca son birkaç yıldır duyuyorum. Sorunlu bir marka mı? Şu an ucuza Zotac 3060 Ti buldum.

Modele göre değişir bu mesela Zotac Trinity ısınma sorunluydu.
Ve 3060 Ti alacaksan GDDR6X alman daha iyi olur.

Modele göre değişir bu mesela Zotac Trinity ısınma sorunluydu.
Ve 3060 Ti alacaksan GDDR6X alman daha iyi olur.
Büyük bir fark yaratır mı GDDR6 olması?

Geri
Yukarı