Kurgusal karakter telifi nasıl alınır?

Lenox93

Decapat
Daha fazla  
Soruyu başlıkta verdim. Bir kurgusal karakterin isim haklarını almak istiyorum. Kendimce bazı planlarım var. Ancak hiçbir yerde nasıl yapacağımı bulamadım. Ben de son çare olarak buraya geldim.

Biraz yanlış anlattım galiba, kendi kurgusal karakterim değil. Zaten varolan bir karakterin Türkiye'deki kullanım haklarını almayı düşünüyorum. Onu sormak istemiştim.
Telif hakkı sahibine ulaşıp izin almanız gerekiyor. Bu izin muhabbeti de genel olarak satın alımla oluyor, yani Türkiye için satın alabilirsiniz karakterin kullanım haklarını. Bunun için bütçe lazım ve tahmin ettiğim kadarıyla öyle bir bütçeye sahip değilsiniz.

Telif hakkı sahibine ulaşıp izin almanız gerekiyor. Bu izin muhabbeti de genel olarak satın alımla oluyor, yani Türkiye için satın alabilirsiniz karakterin kullanım haklarını. Bunun için bütçe lazım ve tahmin ettiğim kadarıyla öyle bir bütçeye sahip değilsiniz.
Bütçe gerektiğini tabii ki biliyorum. Bütçe bulamayacak olsam bu işe girişmem zaten. Ben daha detaylı bi bilgilendirme almak için sormuştum. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı