Kurşun insanı neden hemen öldürür?

Emircanazik

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar silah kurşunu insanı nasıl hemen öldürür? Organlara zarar verdiği için mi yoksa insan korkudan mı ölüyor? Bir arkadaşım kurşun zehirlenmesi dedi ama bir şey anlamadım bilen varsa açıklayabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar silah kurşunu insanı nasıl hemen öldürür? Organlara zarar verdiği için mi yoksa insan korkudan mı ölüyor? Bir arkadaşım kurşun zehirlenmesi dedi ama bir şey anlamadım bilen varsa açıklayabilir mi?
Çok yüksek hızda gittiği için insan vücudunu deler ve organlara zarar verir mantıksal olarak.

Hocam şu şekilde düşünün: İğne elinize gelse çok birşey olmaz lakin gözünüze gelse kör olabilrsiniz. Yani mantık olarak organlar veyahut damarlar zarar gördüğü için olur.

Hemen öldürmez( hayati bir yere gelmediği sürece )
Vurulunca yere düşmenin sebebi şok etkisidir vurulmak iğne batması gibi bir şey değil tepsi ya da tabak ile vuruluyormuş gibi bir hissiyat, eğer standart fjm mermiler yerine hollow point ( çukur uçlu ) mermiler ile vurulursan daha da geniş bir şeyle vuruluyormuş gibi hissedersin, çünkü hallow pointler ilk değdiği yere tüm enerjiyi bırakır.

Mermi düşündüğümüzden çok daha güçlüdür, vücüda giren mermi hemen öldürmez. Genelde ölüm kanama ve enfeksiyon ile olur.

Kan kaybı enfeksiyon ya da organlarının zarar görmesinden ölürsün, öldürme hızı adamın nereye ateş ettiğine bağlı koluna ateş ederse hemen ölmezsin ama çok kan kaybedebilirsin.

Dostum kurşundan kastın silah mermisi silah mermisi hemen öldürmez eğer ki kalp ve beyin gibi hayati organa denk gelirse işlevlerini yerine getiremezler ve hızlıca ölüm gerçekleşir.
ya da herhangi bir atardamar yaralanması ya da açık yara oluşturursa kan kaybından ölüm gerçekleşebilir.
Kurşun zehirlenmesi mermi ile olan bir şey değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı