Kurtlar Vadisi izliyorum ve Instagram'da hep Kurtlar Vadisi çıkıyor

Lütfen troll yorum yapmayın. Ben Kurtlar Vadisi izliyorum ve çoğu postta Kurtlar Vadisi var. Daha şimdi yorumlarda bile bir sürü KV ile ilgili yorum ve PP var. Hayır reklam olsa anlarım, videolar bir şekilde takip edilip reklamlara koyulur ama yorumlar ve postlar ne alaka? Bunu sistem değil kullanıcılar paylaşıyor. Nasıl oluyor?
Bir günde 4 bölüm KV izledim diye YouTube ana sayfam full KV olmuştu :D. İnstagram'da racon sayfalarını takip ediyorsan normal. Günümüzde çekilen güzel bir mafya dizisi olmadığı için eski dizilerden racon sahnelerini koyuyorlar. Racon denince de akla KV gelir.

Gayet doğal? İzlediğin videolar arka planda işleniyor. Ortalama bir çizelge oluşturuluyor. @chfumut kullancısının izlediği videolar bunlar ve bunu sık sık izliyor vb. Karşına bununla ilgili reklamlar ve videolar çıkartıyorlar ki platformu daha aktif kullanmanı sağlıyorlar. Bunu hemen hemen her program ve şirket yapıyordur.
Örnek olarak;
Eki Görüntüle 1096646
Daha sonra bilgilerin diğer şirketler ve devletlere satılıyor. Örnek olarak "Tik Tok" bilgilerin tamamını Çin ile paylaşıyor/satıyor. O kadar fazla data var ki ellerinde örnek olarak; Walmart zinciri bir kadının hamile olduğunu kadından daha önce bilebiliyor. Kadın genel olarak hamile kadınların arattığı şeyleri aratıyor ve alıyor artık her ne ise. Walmart hamile kataloğu gönderiyor.

Daha sonra bilgilerin diğer şirketler ve devletlere satılıyor. Örnek olarak "Tik Tok" bilgilerin tamamını Çin ile paylaşıyor/satıyor. O kadar fazla data var ki ellerinde örnek olarak; Walmart zinciri bir kadının hamile olduğunu kadından daha önce bilebiliyor. Kadın genel olarak hamile kadınların arattığı şeyleri aratıyor ve alıyor artık her ne ise. Walmart hamile kataloğu gönderiyor.
Haklısın da, İnstagram o tarz bir şey yapmıyor ki. Herkesin kendi sayfası var, admin ne paylaşırsa insanlar onunla karşılaşıyor. İnstagram'ın, YouTube'dan aldığı verilerle reklam çıkardığını hiç görmedim. Genellikle Google'dan aldığı verilerle reklam çıkarıyor.

Arkadaşlar her sayfa kurtlar vadisiyle ilgili post mu atıyor ? Sayfalar ne izlediğimi nerden bilsin ancak sistem bilir
Haklısın da, İnstagram o tarz bir şey yapmıyor ki. Herkesin kendi sayfası var, admin ne paylaşırsa insanlar onunla karşılaşıyor. İnstagram'ın, YouTube'dan aldığı verilerle reklam çıkardığını hiç görmedim. Genellikle Google'dan aldığı verilerle reklam çıkarıyor.
+++

Geri
Yukarı