Kuru buz soğutma sistemi kullanılır mı?

Egzotik soğutma yöntemlerinden önce ilk olarak kasanızın hava sirkülasyonunu düzeltin.

Kasa fanlarınız ve kasanız nasıl, fotoğraf atabilir misiniz?
En basit sorunu çözmeden egzotik çözümler arıyorsunuz.

Aslında ben kasanın görünüşü için böyle bir şey istemiştim. Meraktan sordum zaten yapacağımdan değil işe yarasa yapardım da. Kapsama gelecek olursak çok PC işlerinden anlamadığım zamanda toplarken Frisby Venom FC-9270G isimli kasayı aldım. Fanlar temiz olduğu zaman fena değiller. Kasanın önü normalde cam ama ben hava almıyor diye söktüm. Şu an önünü mesh yapmak için uğraşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında ben kasanın görünüşü için böyle bir şey istemiştim. Meraktan sordum zaten yapacağımdan değil işe yarasa yapardım da. Kapsama gelecek olursak çok PC işlerinden anlamadığım zamanda toplarken Frisby Venom FC-9270G isimli kasayı aldım. Fanlar temiz olduğu zaman fena değiller. Kasanın önü normalde cam ama ben hava almıyor diye söktüm. Şu an önünü mesh yapmak için uğraşıyorum.

Kasanın ön kısmının mesh olması çok daha iyi olur.

Bir de kasanın üst kısmındaki boş kısma 2 adet fan ekleyin ve içerde biriken sıcak havayı dışarı atsınlar.

Kasanın hava akımı böyle olmalı:

5c938be688281_500~2.jpg

Kasanın ön kısmının mesh olması çok daha iyi olur.

Bir de kasanın üst kısmındaki boş kısma 2 adet fan ekleyin ve içerde biriken sıcak havayı dışarı atsınlar.

Kasanın hava akımı böyle olmalı:

Eki Görüntüle 1615377
Ekstra fan eklemeyi düşünüyorum. Alacağım fanlarda marka çok fark eder mi? Bir de mesh ızgara nasıl bulabilirim sizce?

DICE kullanacaksanız ilk önce anakartı Vazelin/Plastidip veya Sıvı Bant ile izole etmeniz gerekli.

Söylediğiniz yöntem o kadar da efektif olmaz. Bunun yerine Aliexpress'den 200 Liraya Pompa ve 250 Liraya CPU Block alın sıvıyı soğutmak için DICE kullanın. Soğutma sıvısı olarak IPA/Aseton/Ethanol kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı