Kuru öksürük nasıl geçer?

İlaç yazdırdığım gün PCR oldum ve pozitif çıkmıştım. Ancak sadece bu kuru öksürük vardı. Koronaya ait hiçbir şeyim yoktu. Ne ağrı, ateş, tat ve koku kaybı, kırgınlık, eklem ve kas ağrıları falan hiçbir şeyim yoktu. Karantinada kaldığım sürede antibiyotiği kullandım ve öksürüğümü cidden almıştı. Ne zaman ilaç bitti ondan birkaç gün sonra yine başladı.

Augmentin antibiyotik ve Katarin Forte grip ilacı. Ben yanında ek olarak kendi aldığım Kreval adında öksürük şurubu içiyordum.
Ben de korona oldum, tahminen 2-3 gün önce negatife döndüm fakat bugün test yaptırarak doğruladım. Hala öksürüğüm var.

Ben de korona oldum, tahminen 2-3 gün önce negatife döndüm fakat bugün test yaptırarak doğruladım. Hala öksürüğüm var.
Demek ki cidden korona olmuşum. Sadece öksürüğü saymazsak ben hiçbir şey anlamadım. Tat ve kokum bile hiç gitmedi. Aksine daha da keskinleşti bile diyebilirim. Bu yüzden yer yer kabul etmiyordum korona olduğumu. Umarım bu öksürük de geçicidir.

Demek ki cidden korona olmuşum. Sadece öksürüğü saymazsak ben hiçbir şey anlamadım. Tat ve kokum bile hiç gitmedi. Aksine daha da keskinleşti bile diyebilirim. Bu yüzden yer yer kabul etmiyordum korona olduğumu. Umarım bu öksürük de geçicidir.
Bende fark etmeden korona geçirmiştim. Artık öyle bir hal aldı ki belirtileri herkeste çok farklı. Bende koku,tat gibi hiçbir şey gitmemişti. Biraz baş ağrısı vardı sadece.

Bu ara babamda da var böyle lanet bir durum. Öksürüyor öksürüyor birşey çıkmıyor sadece sürekli bir gıcık gibi geliyor gidiyor. Corona diyeceğim ama evde 6 kişiyiz kimsede bir belirti yok. Çok ağır bir yolculuk yaptılar memlekete ondan sonra oldu sağlam bir soğuk yedi.

Bu ara babamda da var böyle lanet bir durum. Öksürüyor öksürüyor birşey çıkmıyor sadece sürekli bir gıcık gibi geliyor gidiyor. Corona diyeceğim ama evde 6 kişiyiz kimsede bir belirti yok. Çok ağır bir yolculuk yaptılar memlekete ondan sonra oldu sağlam bir soğuk yedi.
Demek ki soğuk çarptı beni.

Maydonoz, Limon ve Pul biber karışımını 3 öğün tatlı kaşığıyla direkt yutmak. Ama bunları geç, çaya kara biber at. Bende direkt kesiyor ama başkasını bilemem, herkes kendi kendisinin doktoru olmalı.
Bu gibi aktar tarifleriyle gitmez, sağlık şakaya gelmez. Kendimden biliyorum, doktora git bence. =)

Yeni konular

Geri
Yukarı