Kurulu Windows 10 sisteme içinde Windows 10 olan HDD takmak

NightCall

Hectopat
2 Adet HardDisk'im var biri sisteme bağlı kullanıyorum diğerinin içindeyse önemli dosyalarım ve yanı sıra Windows 10 yüklü, 2. HDD'yi bağlayıp, dosyalarımı almak ve sıfırlayıp kullanmak istiyorum ne tür bir yol izlemem gerekir?

Diskinizi bağlayıp önemli dosyalarınızı yedekleyin. Ardından aşağıda ki rehber ile diski tamamen sıfırlayabilirsiniz.

Merhaba. Alttaki 3 yöntemden herhangi birine sahipseniz yapabilirsiniz. Bir sonraki mesajda detaylı olarak yazıyorum.
1- SATA - USB dönüştürücü ya da disk klonlama cihazınız olmalı.
2- Veya önemli dosyalarınızın sığacağı bir USB flash belleğiniz olmalı.
3- Anakartınız 2 HDD bağlanmaya uygun olmalı ve gerekli kablolarınız bulunmalı.

Yani bilgisayar sonradan bağladığım HDD'in içindeki windows ile sıkıntı yaşamaz mı diyorsunuz herhangi bir çakışma vs. çünkü önceden C: olarak kullanıyordum onu o yüzden sordum :D

Yani bilgisayar sonradan bağladığım HDD'in içindeki windows ile sıkıntı yaşamaz mı diyorsunuz herhangi bir çakışma vs. çünkü önceden C: olarak kullanıyordum onu o yüzden sordum :D
Yaşamazsın. Eskiden C: olması taktığın anda C: olarak tanınması anlamına gelmiyor. C: isimlendirilmesi diskin kendisinden değil, bağlama sırası ve boot diski olmasından kaynaklanıyor. Dolayısıyla diğer diski taktığınızda eğer EFI değil MBR kurulum varsa bootlanmayacaktır. EFI kurulum varsa da Windows Boot Manager'da görünür. Açılırken iki farklı Windows 10 görürsünüz, biri şuankidir, diğeri eskisidir. Sırayla deneyip bulabilirsiniz eski disktenin EFI kurulum olması durumunda.

Yaşamazsın. Eskiden C: olması taktığın anda C: olarak tanınması anlamına gelmiyor. C: isimlendirilmesi diskin kendisinden değil, bağlama sırası ve boot diski olmasından kaynaklanıyor. Dolayısıyla diğer diski taktığınızda eğer EFI değil MBR kurulum varsa bootlanmayacaktır. EFI kurulum varsa da Windows Boot Manager'da görünür. Açılırken iki farklı Windows 10 görürsünüz, biri şuankidir, diğeri eskisidir. Sırayla deneyip bulabilirsiniz eski disktenin EFI kurulum olması durumunda.
Kurulum var, seçenek çıktığında ve güncel kullandığım sistemi seçtiğimde yeni taktığım sisteme de erişimim olacak yani öyle mi anladım

Yeni konular

Geri
Yukarı