Kurulu Windows 10'u Başka Bilgisayara Aktarmak

Fitilsiz_torpil

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul-Antalya
Daha fazla  
Meslek
Siber Güvenlik - Pentest
Merhaba. Ben monster PC almak istiyorum. Ama işletim sistemi 256 TL Windows 10 Home. Fiyat biraz fazla, bu yüzden eski bilgisayarımdaki Windows 10'u (K55VM) yeni alacağım PC'ye aktarmam mümkün mü acaba? Harddiskle beraber değil ama. Yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne yazık ki aktaramazsınız. Bilgisayarı işletim sistemi olmadan satın alın. 60 liraya Windows 7 Pro OEM lisansı satın alıp yükseltin. Ya da direkt olarak Windows 10 Home/Pro OEM lisans alın. Gittigidiyor gibi sitelerden 80 lira civarına bulunabilir. Güvenilir bir satıcıdan almaya özen gösterin. Ben bu söylediğim şekilde kullanıyorum. Dolandırılmadığınız sürece yasal bir sorun yaşamayacaksınız. Dolandırılmamak için de satın almadan önce burada belirtin hangi adresten alacağınızı. :)

Ne yazık ki aktaramazsınız. Bilgisayarı işletim sistemi olmadan satın alın. 60 liraya Windows 7 Pro OEM lisansı satın alıp yükseltin. Ya da direkt olarak Windows 10 Home/Pro OEM lisans alın. Gittigidiyor gibi sitelerden 80 lira civarına bulunabilir. Güvenilir bir satıcıdan almaya özen gösterin. Ben bu söylediğim şekilde kullanıyorum. Dolandırılmadığınız sürece yasal bir sorun yaşamayacaksınız. Dolandırılmamak için de satın almadan önce burada belirtin hangi adresten alacağınızı. :)

Biraz araştırdım ama yine 200 tl altı yok orjinal sitesine girmez olaydım 729 tl yazıyordu pro için tabi galiba en uygunu monster dan almak

Site dahi yazdım nasıl araştırdınız da bulamadınız? :)
Windows 10 Pro 32-64bit Oem Orijinal Lisans GittiGidiyor'da 215721488
Windows 10 Pro 32-64 Bit Oem Orijinal Lisans GittiGidiyor'da 215132710
Alttaki satıcıya (monsternetwork) güveniyorum, ondan alışveriş yaptım. Gayet temiz iş yaptı. Diğerini tanımıyorum. Bu iki satıcıya güvenip güvenmemek size kalmış. İnsan bu, nefsinin kurbanı olur. Her alışverişte biraz risk olacaktır.
Teşekkürler monsternetwork daha güvenilir duruyor bin kişinin üstünde %100 olumlu cevap almış ,onu tercih edeceğim . yaz sonuna inşallah

Windows 10 kurulumunda ürün anahtarı olarak eski ürün anahtarının kullanılabileceğini okumuştum.

Eski bilgisayarınızı lisanslı Windows ile satın aldıysanız kutusunun içinde anakartın üzerinde ya da Laptopsa alt kısmında ürün anahtarı bulunuyor olabilir. Olur mu bilmiyorum ama yeni Windows lisansı satın almadan önce bu ürün anahtarının olup olmadığını kontrol edin varsa sıfır kurulum için bu ürün anahtarını denemenizde fayda var.

Faturasını ibraz edemediğiniz her ürün sıkıntı'dır. Bir gün kapınıza geldiklerinde eliniz de gösterebileceğiniz somut belgeler olmalı. Faturalı Oem lisanslar 100 TL den başlıyor. Kurumsal satış sitelerin de ise 350 -400 TL arası ( win 8.1 için konuşuyorum ) 4/1 fiyatına faturalı oem almanızı tavsiye ediyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı