Kurulum ekranında HDD'yi görmüyor ?

pasamfb

Hectopat
Daha fazla  
BIOS'ta AHCI ve ya RAID seçemiyorum kısıtlı bir BIOS seçim için bir buton koymamışlar. IDE desteği için Kext lazım ve bu Kext nereye atılacak ?

Cihaz modeli nedir ?
hp pavilion 15-b031st
DSC_0135.JPG
DSC_0136.JPG
DSC_0137.JPG

Kurulum yapacağınız bölüntüyü Paragon ile Apple HFS formatında biçimlendirip kurulumu öyle deneyin.

Kurulum yapacağınız bölüntüyü Paragon ile Apple HFS formatında biçimlendirip kurulumu öyle deneyin.
Apple HFS bölümünü rehber ile birlikte yaptım . Kernel laic patch , kernel pm patch , appleIntelCPUPM patch işaretleyerek kuruluma ulaşıyorum acaba HDD görmeme sorunu bunları işaretlediğim için mi oluyor ?
DSC_0138.JPG
DSC_0139.JPG
gpt.png

Yapmadan deneyin. Zira işlemciniz Intel Core i Ailesi'nden gerek yok bunlara. Üstelik Ivy Bridge.
- Eğer Intel + Nvidia ise Nvidia kextlerini rehberden yararlanak silin. Intel + AMD ise AMD kextlerini silin.

Yazılar birbirine giriyor diye Clover/kexts/10.10 klasöründen FakeSMC hariç bütün Kext'leri silmiştim ama tekrar geri yükledim ve Apple HFS bölümünü göstermeye basladı sorun oluşmadan kurulumu başardım az önce :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı