Kurulum sonrası gri ekran (Resimli)

Baştan kurup, bu sefer seçeneklerden ekran kartı sürücülerini kurmadan deneyin.

Bir de -v modunda açıp takıldığı yeri söyleyin son 2-3 satırı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denedim hocam, fakat hiç bir değişiklik olmadı. Ekran kartı seçeneklerini seçmeden 10.5'i kurduğumda sorunsuz çalıştı. Fakat Snow leopard'da ne denediysem olmadı, apple logosunun altında ki dönen top çıkmıyor bir türlü. -v modunda çalıştırdığımda herhangi bi yerde takılmıyor.Yine aynı ekran geliyor. Iatkos yerine Hazard dağıtımınıda denedim ama yine aynı sorun. Acaba bu sisteme lion ve mountain lion kurmayı deneyebilir miyim?

10.5 'de ekran kartını tanıtamadım bir türlü. Aynı model ekran kartı için kext var internette yükledim ama açılmaz oldu sistem. Teker teker denedim birkaç tane ama yine olmadı. 10 gündür gece gündüz uğraşıyorum şevkim kırıldı açıkçası. Sonunda stabil çalışan bir sisteme kavuşacağımı bilsem devam edecem ama ümitsizim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulum aşamasında özelleştir bölümünde (customize) 10.3.0 kernel seçip öyle kurulum yapın, sürücüleri sistemi kurduktan sonra Multibeast ile yükleyin.

-v ile nerede kaldığını söylerseniz yardımcı olabilirim

Hocam konunun başında da belirttiğim gibi -v ile çalıştırdığımda herhangi bi yerde donma olmuyor. Yazılar hızlı hızlı geçip en son beyaz ekran ve apple logosu geliyor. Bootloader kaynaklı olduğunu düşündüm başta, sırayla bütün bootloader'lar ile kurulum yaptım ama olmadı maalesef.

Hocam konunun başında da belirttiğim gibi -v ile çalıştırdığımda herhangi bi yerde donma olmuyor. Yazılar hızlı hızlı geçip en son beyaz ekran ve apple logosu geliyor. Bootloader kaynaklı olduğunu düşündüm başta, sırayla bütün bootloader'lar ile kurulum yaptım ama olmadı maalesef.

Dün SnowLeo diye bir dağıtım bulup kurdum.Leopard mı , Snow Leopard mı bilmiyorum. Kurulum ekranı Leopard'ın kurulum ekranı gibi geldi bana. Yine açılmadı fakat bu kez logonun altında ki dönen top çıktı. -v ile başlattığımda şöyle bir yerde takıldı.
acpi_smc_platformplugin start waitforservice resourcematching appleintelcpupowermanagement timed out

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı