Kurulumda "This version of macOS X is " hatası

Şimdi baktım da imzasında bu yazıyor.
Intel Core i7 8750H 16 GB.
NVIDIA GTX 1060 6 GB 250GB SSD-1TB HDD.
Bu bilgisayarda hangi GPU'nun kullanılacağı ile ilgili bir ayar olduğunu düşünmüyorum. Yani büyük ihtimalle GTX 1060'ı zaten kullanamazsınız. Bu bağlamda High Sierra kurmanın da mantığı yok. Monterey deneyebilirsiniz.

Teşekkür ederim hocam.
Yusuf hocamın imajındaki config ile deneyin.
Kendi EFI klasörünüzü tamamen silin. OpenCore 0.7.9 Created by yusufklncc.zip
Bunu indirin.
EFI/OC içerisindeki "Config dosyaları"-"Laptop" klasöründen "010 - laptop - Coffee Lake ve Whiskey Lake.plist" isimli dosyayı alıp bunu EFI/OC içerisine kopyalayın ve adını config.plist olarak değiştirin tekrar deneyin.

GTX 1060 tanıtıldığını görmüştüm.

Ezbere iş yapıyorsunuz. iGPU kapatmadan 1060 tanıtılmaz zaten. MUX Switch lazım onun içinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
O tanıtılanın laptop olduğuna emin misiniz?
Ne demek istediğinizi tam anlamadım tanıtılan kartın laptop olduğunu mu? Eğer öyleyse pek bilgim yok uyumlu ekran kartı sayfasında
  • GTX 1060 (GP104/GDDR5X varyantlarının, Web sürücüsü ile uyumsuz olduğunu aklınızda bulundurun)
yazıyordu.
Ben görüyorum abi. Kaç kez bu şekilde ban yedim 1'er gün. Allah'tan burası diğer forum gibi ban atmıyor 2 gün atıyor Max. O da birisine sövmüştüm ondan dolayıydı :D
İmzayı referans göstermekten ban yemedin abi sen herhalde. Ya onu da geçtim 2 kelimeyi yazmak bu kadar zor mu sen söyle sadece 8750H dese zaten iş çözülecek.

Teşekkür ederim hocam.
Yusuf hocamın imajındaki Config'le deneyin.
Kendi EFI klasörünüzü tamamen silin. OpenCore 0.7.9 Created by yusufklncc.zip
Bunu indirin.
EFI/OC içerisindeki Config dosyaları/laptop klasöründen 010 - laptop - Coffee Lake ve whiskey Lake.plist isimli dosyayı alıp bunu EFI/OC içerisine kopyalayın ve adını config.plist olarak değiştirin tekrar deneyin.

Ezbere iş yapıyorsunuz. iGPU kapatmadan 1060 tanıtılmaz zaten. MUX Switch lazım onun içinde.
Deneyip haber vereceğim. Ekran kartını kullanamayacaksam eğer kurmanın da mantığı yok o halde. Tam anlamadım demek istediğinizi.

Ne demek istediğinizi tam anlamadım tanıtılan kartın laptop olduğunu mu? Eğer öyleyse pek bilgim yok uyumlu ekran kartı sayfasında.
  • GTX 1060 (GP104/GDDR5X varyantlarının, web sürücüsü ile uyumsuz olduğunu aklınızda bulundurun)
Yazıyordu.

İşlemcinizin üzerinde Intel ekran kartı bulunuyor ve Internal LVDS'inize görüntü bu ekran kartından geliyor. Yani bu ekran kartını kullanarak Monterey kullanabilirsiniz. High Sierra sadece NVIDIA ekran kartı olanlar için.

Ne demek istediğinizi tam anlamadım tanıtılan kartın laptop olduğunu mu? Eğer öyleyse pek bilgim yok uyumlu ekran kartı sayfasında
  • GTX 1060 (GP104/GDDR5X varyantlarının, Web sürücüsü ile uyumsuz olduğunu aklınızda bulundurun)
yazıyordu.

Deneyip haber vereceğim. Ekran kartını kullanamayacaksam eğer kurmanında mantığı yok o halde. Tam anlamadım demek istediğinizi.
iGPU ile Monterey kurun hocam, o laptopta @tahaklkt'nin dediği gibi MUX olduğunu zannetmiyorum. Yani 1060'a sahip olsanız da tanıtamayacaktınız büyük ihtimalle.

İşlemcinizin üzerinde Intel ekran kartı bulunuyor ve Internal LVDS'inize görüntü bu ekran kartından geliyor. Yani bu ekran kartını kullanarak Monterey kullanabilirsiniz. High Sierra sadece NVIDIA ekran kartı olanlar için.
Teşekkür ederim bilgilendirici açıklaman için. Mobilde olduğunu da bilmiyordum alaycı bir şekilde yazdığını düşünerek öyle bir cevap vermiştim kusura bakma.
iGPU ile Monterey kurun hocam, o laptopta @tahaklkt'nin dediği gibi MUX olduğunu zannetmiyorum. Yani 1060'a sahip olsanız da tanıtamayacaktınız büyük ihtimalle.
O halde bi' anlamı kalmıyor direkt Monterey kurmaya çalışayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı